Technopat'in kitlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cok bilmislerle doluydu hep buralar, hic degismedi. Kafede, okulda veya arkadas ortaminda kendi bilgisini satamayanlar insanlar birbirine satasip dururlar 😄 3 sene onceki satasanlar buyumus simdi ugramiyorlar, yenileri gelip duruyor iste.

Cok bilmislerle doluydu hep buralar, hiç degismedi. Kafede, okulda veya arkadas ortaminda kendi bilgisini satamayanlar insanlar birbirine satasip dururlar 😄 3 sene onceki satasanlar buyumus simdi ugramiyorlar, yenileri gelip duruyor iste.

Daha az önce arkadaş bana S20FE kesin Android 14 alacak diye bana sataşıyordu. İnternette S20 serisinin güncelleme almayacağının açıklanmasına rağmen.

2 yıl önce alanında gerçekten bilgili, diğer insanlara yardımcı olan, kendisi olmayacağı zaman için başkalarını da eğiten insanlar vardı. Bir çoğunun elinden ben de geçtim tabii ki. Ancak artık insanlar "Ben nasıl bu kategorinin en iyisi olabilirim" kafasında takılıyorlar. Böyle devam ettikçe forum gelişemez.

Ben hesabı açtığım vakit ve ilerleyen 2-3 sene sonrasında gayet iyi bir kadrosu vardı bence. Ama şu an gözlemlediklerime göre ne o eski kadro var, ne de konu açtığımda anında yanıtlayan arkadaşlar var. Eskiden güzeldi ama şu son 2 senedir buradan adam engellediğim kadar başka bir yerden engellememişimdir. Temennim o ki, eski günlerine geri döner umarım. Kafasına göre ban atan bir yetkili vardı ki yaklaşık 6 ay uğramadım foruma. Biraz düzen gelmesi lazım ya da elden geçirilmesi lazım forumun bence. Yaş sınırı yok sanırım, onun da getirilmesi gerekiyor artık bence. Ha bu arada, o her konuya atlayan arkadaşların büyük sorunları olduğunu düşünüyorum ve çoğunluğu asosyal arkadaşlardan oluşuyor. Büyüdükleri zaman akıllanırlar.

2 yıl önce alanında gerçekten bilgili, diğer insanlara yardımcı olan, kendisi olmayacağı zaman için başkalarını da eğiten insanlar vardı. Bir çoğunun elinden ben de geçtim tabii ki. Ancak artık insanlar "Ben nasıl bu kategorinin en iyisi olabilirim" kafasında takılıyorlar. Böyle devam ettikçe forum gelişemez.
Son tespite katılmıyorum. Bir kategoride en iyi olmak, sorun çözüyor olmak ve/veya katkıda bulunuyor olmak demek. Yani en iyi olabilmek için gerçekten kategoride yararlı bilgi veriyor olmalısın. Bunda yanlış bir şey yok.

Her kategoride bir kaç bilgili insan olsa, gerçekten forum ortamı iki sene önceki haline dönmüş olur. Yanitlamadan önce araştıran, ezbere konuşmayan, söyledikleri gerçekten konuya ve kategoriye yardımcı olacak kişiler olurlar eğer amaç en iyi olmaksa.

Başka türlü olamazlar çünkü en iyi. Bu forum için de, kitle için de iyi bir şey bence. Doğru bir şekilde yanıtlanmamis konu kalmazdı neredeyse, hikaye böyle gelişse. Ama adamlar mesaj kasar gibi yanıt veriyor konulara. Ben her mesajımdan önce araştırıyor, bazen silip silip tekrar yazıyorum. İlla yanlış yazdığım yada bazen yanlış katkıda bulunduğum konu oluyor, ama bu olmaması için araştırmadan cevap vermemeye çalışıyorum. Sonra bakıyorum, adam konuya ezbere bilgiyle dahil oluyor.

Özellikle programlama kategorisinde takılıyorum mesela. Çünkü kategoride daha fazla bilgim var diğer kategorilere kıyasla ve bilmediğim bir şeyle karşılaştığımda araştırma yaparken yeni bir şeyler öğrenmiş oluyorum, yada verilen yanitlardan bir şeyler öğreniyorum.

Dediğim gibi kategoride iyi bir konuma gelmeyi yanlış bulmuyorum kısaca.

Geri
Yukarı