TEOG İçin Tavsiyeler

Bak kardeşim bu sınavlar teog,sbs,lys gibi assında hepsi düzenli çalışmayla güzel atlatılabilir.En önemli şey ise tereddüt ve heyacandır bu duygularını olabildiğince az tut.Sınav öncesi uykuya falan gerek yok her gün düzenli bir uyku uyu.

Lise 1'e gidiyorum bende. Sadece dersleri dinleyerek 380 puan aldım ve sınavdan önceki son gün 100 soru çözdüm. Kendini kasma ucunda ölüm yok.

Sınava son gün çalışırsan hiç bir şey yapamazsın. Normal yazılı sınavı değil sonuçta. Ben SBS ile ile liseye girdim sadece son 1 ay sınava calıstım düzenli olarak denemelere girdim ve ortalama 435 ile bir Anadolu lisesine yerleştim.
İngilizce gerçekten dert ettiğiniz kadar zor değil özellikle MEB'in sınavlarında ama bunda okulda ki İngilizce öğretmeni faktörü de çok önemli örneğin benim okuldaki ve dershanede ki hocam da çok iyi 3 yıl İngilizce'm ful geldi ama puan olarak etkisi gerçekten çok düşük İngilizce'nin.

Sana tavsiyem sınavda heyecan yapmaman, dersleri iyi dinlemen en azından her konudan 3-5 soru çözmen. Sınavdaki soruları dikkatli oku acele etme. Yapamazsan da canını sıkma dünyanın sonu değil :)

Ayrıca puandan daha çok yüzdelik dilim önemlidir bunu hatırlatayım dedim. Bilemeyiz belki sınav zor olur herkesin puanı düşük olur. Bu yüzden yüzdelik dilim puandan daha önemlidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı