TEOG İçin Tavsiyeler

BigEvil

Kilopat
Daha fazla  
Gençler sizin için bir kaç tavsiye vereyim. Hiç korkmanıza gerek yok. Çok basit bir sınav merak etmeyin. Son 2 hafta ipleri sıkarsanız, yani günde 2 saat çalışırsanız gerçekten iyi sonuç alırsınız. En azından ben böyle yaparak 370 aldım. İstediğim bir puan :)

1: Tonguç Akademi adlı bir web sitesi var. Gerçekten çok işe yarar. Eğlendirerek videolarla ders anlatılıyor.
2: Sınav olmadan 2 hafta önce her gün 2 saat çalışırsanız yeter. Geri kalanını oyun oynayarak geçirebilirsiniz.
3: Ailenizi TEOG'a çalıştığınıza ikna edin. Üzerinize negatif baskı yapıp alacağınız sonucu kötü etkileyebilirler.
4: Dershane hakkında hiç bir fikrim yok. Hiçbir şekilde dershane'ye gitmedim. Giden birkaç arkadaşım ise sonucu kötü aldı.
5: Türkçe için çok fazla çalışmanıza gerek yok. Çoğunlukla yorumlama soruyorlar.
6: Matematik'ten hiçbir şekilde korkmanıza gerek yok. Denklemler'de kötüyseniz korkmayın, denklem sormadılar.

Son olarak başarılar arkadaşlar. 6. sınıfta iseniz okul sonu puanlarınızı yüksek tutmaya çalışın. Devamsızlık yapmayın. Bunlar çok etkiliyor. Hayırlısı üstünüze olsun :)

2. Madde'ye katılmıyorum. Herkes bir seferde anlıyacak diye bir şey yoktur. Adam gibi derslerini çalışsınlar. Hergün 1-2 saat ders çalışsalar, derslerine iyi dinledilermi tamamdır. Türkçe her yıl aynı olucak diye bir şeyde yok matematiği kolay yapar türkçeyi zor yapar. Bence bunlara uyarken tekrardan düşünün.

Ben genel anlamda katılmıyorum :D Bir insan konu anlatıldığında anladıysa anlamıştır diyorum. Ancak çoğu kişi katılmayabilir kendi görüşüm. Ama yinede çalışsınlar. Stres yapmaya gerek yok :)

Ben bunu 6. ve 7. sınıftan şimdi mezun olupta "Ben seneye bu sınavda ne yapıcam ?" diye kara kara düşünmemeleri için yazmıştım :) Katılmayabilirsiniz sizin görüşünüz. Şahsen ben böyle yaptım, istediğim puanı da aldım gibi gözüküyor :)

Ben bunu 6. ve 7. sınıftan şimdi mezun olupta "Ben seneye bu sınavda ne yapıcam ?" diye kara kara düşünmemeleri için yazmıştım :) Katılmayabilirsiniz sizin görüşünüz. Şahsen ben böyle yaptım, istediğim puanı da aldım gibi gözüküyor :)
Katılmama değil canım Estağfirullah. :) Sadece zamanı uygun değil. Seneye sınava girecek olan arkadaşlar bunu göremeyebilir. :)

Aslına o ihtimalide düşündüm ama yukarıda dediğim gibi. Kara kara düşünüp internete yazınca direk burayı bulsunlar :)

Aslına o ihtimalide düşündüm ama yukarıda dediğim gibi. Kara kara düşünüp internete yazınca direk burayı bulsunlar :)
Aslında doğru. İnternete yazabilirse görür. SEO'su çok iyi Technopat'ın. Bazen birisi soru soruyor, Google'dan bakayım diyorum, direkt o konu çıkıyor :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı