TEOG İçin Tavsiyeler

Yazdıkların tamamen yanlış bende teog öğrencisiyim bu yıl girdim ve 460-470 civarında bir puan gelecek eğer senin bu yazdıklarını yapsaydım inan 350 zor alırdım benim size tavsiyem ;

*Günde 1 saat de olsa bi konulara göz atın.
*Her gün kendi eksiklerinize göre soru sayısı belirleyin ve her geçen gün bu soru sayısı artın (Mesela Fen'den kaldırma kuvvetinde eksiğiniz var ilk gün 50 ikinci gün 100 soru şeklinde arttırarak giderseniz 1-2 haftaya o konuyu halledersiniz)
*Kesinlikle ama kesinlikle sosyal çevreden kopmayın yani çıkın arkadaşlarınızla dolaşın stres atın.
*En önemlisi bir süre bilgisayar-televizyon-telefon dan uzak durun.Uzak durun dediysem hiç ellemeyin demiyorum mesela ödül vererek yapın bunda ailenizinde katkısı olacak mesela bir diziye bakmak istiyorsun o gün bir deneme sınavı alın ve çözün 10 yanlışın altındaysa kendine ufak bir ödül olarak sadece o günlük televizyona veya bilgisayara bakabilirsin ben bu şekilde yaptım ve etkisini de gördüm.
*Kesinlikle kendinize bir çalışma programı hazırlatın kendiniz yapmayın sakın gidin rehberlik öğretmeninize felan yaptırın onlar sizin eksiklerinize göre yapıyor çünkü.
*Dershaneler kapanıyor diye dert etmeyin pek bir faydası olmuyor onların.
*Matematik,fen yoğunlaşın çünkü 2 senedir bu 2 dersten sıkıştırıyorlar özellikle ilk dönem üslü sayılar ve kaldırma kuvvetinden çıkıyor bi 10-11 soru.
*İnkılap,Türkçe,Din hep yorum 2 senedir inkılapta sadece 4 soru bilgi sorusu geldi.Türkçe de ise son 2-3 soru bilgi sorusu geliyor din zaten hep yorum çıktı
*İngilizce genelde anlam soruyorlar o yüzden kelime haznenizin geniş olması lazım.

Ayrıca devamsızlık çok etkiliyor demişsin devamsızlığın etkilemesi için yıl sonu notundan tut ki teog puanlarının virgülüne kadar aynı olması lazım yani çok zor bir ihtimal bu o yüzden devamsızlık pek önemli değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı