Termal macun sürülmesine rağmen sistem 87 dereceye ulaşıyor

LeTaS

Centipat
Daha fazla  
1.5 senedir termal macunu yenilemiyordum ve 1 hafta önce termal macun alıp işlemcime sürdüm ama FIFA'da 87 ile 80 derece arası ısınıyor. Normal midir yoksa nerede yanlış yapmış olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.5 senedir termal macunu yenilemiyordum ve 1 hafta önce termal macun alıp işlemcime sürdüm ama FIFA'da 87 ile 80 derece arası ısınıyor. Normal midir yoksa nerede yanlış yapmış olabilirim?

Aldığınız macuna göre değişir. Termal macun yenilemeden önce sıcaklıklar nasıldı?

İşlemciyi vahiy yoluyla mı öğreniyoruz?

Aldığınız macuna göre değişir. Termal macun yenilemeden önce sıcaklıklar nasıldı?
O da önemli tabii ki.

İ7 4770 çok performanslı olsa da ciddi güç çeken ve kaliteli soğutucu isteyen bir model. İ5 4460 sahibiyim , stok fan ve MX-4 ile kullanıyorum. Bazen bu bile yerinde durmuyor. 70e kadar çıktığı oluyor.

şırınganın yarısı kadar sıktım yani normal şırıngadan bahsetmiyorum tabii macundaki şırınganın yarısı soğutucu montajını da sıkı yaptım diye hatırlıyorum ama şimdi tekrardan bakıcam
Çok sıkmak da iyi değildir hocam. Diş fırçasına sürdüğmüzün yarısı kadar sürmek en mantıklısı. Yarım nohut kadar yani. Ama eğer ki yayıyorsanız , işlemci üzerinde "X" şekli oluşturup soğutucuyu takmanız daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı