Tez için kaynak bulamamak

ahududu bey

Hectopat
Merhaba tezim için kaynak araştırması yapıyorum ama istediğim konu hakkında hiçbir yerde kaynak yok denecek kadar az.
Sağlık hizmeti talep erteleme davranışı hakkında tez yazmak istiyorum. Makalere bakıyorum ama bu konu hakkında hiçbir şey yok. Sizden ricam nerelerden makalelere ulaşabilirim. Baktığım birçok yerde ya bu konu komple yok ya da ücretli olarak makaleyi satıyolar. Benim de bu makaleleri alma şansım maalesef yok. Çoğu 25 30 euro gibi fiyatlarda. Araştırma yapmak için kaynağa ihtiyacım var bu yüzden yardımcı olur musunuz?

Tez kaynak araştırması için okulun proxy ayarlarını yapıp o ücretli dediğiniz kaynaklara ulaşabilmeniz gerek. Tabii bu yolda çoğu kişi para veremediği için bazı kural çiğneyen siteleri kullanmak zorunda kalıyorlar ve o kaynaklara o şekilde erişiyorlar. Ben o yolu kullanmak istemediğim için proxy ayarlarını yapıp okul hesabımla çoğu kaynağa erişebildim.

Üniversitenizin kütüphane sayfasında ya da bir yerlerde abone olduğu kaynaklara erişim bilgileri olması lazım.

İkinci olarak da Alexandra Elbakyan ismini araştırmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı