Rehber Hitman.Pro ile Zararlı Yazılımları Temizleyin

Selamlar,

Son zamanlarda Sosyal'de sıklıkla gördüğüm bir sorundan ötürü, böyle bir rehber hazırlama gereği duydum. Sistemine zararlı sızan, sızdığından şüphelenen veya sadece periyodik tarama yapmak isteyen arkadaşlar, büyük AV yazılımlarını kullanmaktansa sadece tarama görevi gören araçları kullanmak isteyebiliyor. Bu alanda piyasada çok çeşitli araç var. Kaspersky'dan tutun, Avira'ya, TrendMicro'ya kadar. Hepsi de sektörün devleri ve oldukça başarılılar. Fakat Hitman.Pro, yalnızca bir konuya odaklanıyor: tarama. Bu da onu tarama motoru konusunda birçok markanın önüne atıyor.

Hitman.Pro nedir?
Hitman.Pro, sisteminizi hızlıca tarayan, geniş bir veritabanına sahip olan ve tarama konusunda kendini kanıtlamış bir araçtır.

Neden Öneriyoruz?
Kullanımı kolay, basit, kullanıcı dostu, hızlı, güvenilir, etkili.

Dezavantajları?
Özel konum taratamıyorsunuz, bütün sistemi genel olarak hızlıca tarıyor. Tekil dosya taratma imkanınız yok.

- Öncelikle Hitman.Pro yazılımını bu linkten indirin.

hitman1.png

Free 30-day Trial butonuna tıklayın.

- İstenen bilgileri girin, mail adresinizi ve adınızı yazabilirsiniz.

hitman2.png

- Sisteminize uygun olan sürümü indirin. (Bilmiyorsanız Ayarlar>Sistem>Hakkında)

hitman3.png

- İndirdiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın.

hitman4.png

Uygulama açıldıktan sonra otomatik güncelleme gerçekleştirerek mevcut veritabanını en son sürüme güncelleyecek. Güncellemenin tamamlanmasını bekledikten sonra İleri tuşuna basın.

- Taramayı başlattıktan sonra tamamlanmasını bekleyin. Sistemden sisteme değişiklik göstermekle beraber genelde 3-5 dakika arasında sürmektedir. Bu sırada ekranda tespit edilen zararlıları ve potansiyel tehditleri görebilirsiniz.

hitman5.png

* Tracking Cookie, zararlı değildir. Genelde kişiselleştirilmiş reklamlar için kullanılır. Mevcut taramada herhangi bir zararlı olmadığını görebiliriz. Ancak yine Sosyal'den alınan bir ekran görüntüsünde tespit edilen malware sayısı dikkat çekiyor.

1622332119442.png

- Tarama sonrasında tehditleri inceleyin, false-positive (yanlış alarm) olduğunu düşündüğünüz dosya varsa sağdaki seçeneklerden "Yoksay" seçebilirsiniz. Kalan tehditlerin tamamına mutlaka "Sil" seçeneğini uygulayın. (False-positive olduğunu düşündüğünüz dosyaları daha sonrasında VirusTotal gibi rapor yollayan platformlarda taratmayı unutmayın.)

hitman6.png

Tarama sonrasında sonuç ekranında tanımlanan tehditler, taranan dosyaları görebilirsiniz. Sizden rapor istediğimiz durumlarda aynı ekrandaki "Tarama sonuçlarını XML dosyasına aktar" seçeneğini seçerek dosyadaki kodu konu altından paylaşabilirsiniz.

Tarama sonrasında Hitman.Pro, tehditleri sisteminizden kaldıracak. Bu aracı yalnızca acil durumlarda değil, periyodik olarak da kullanmanızı öneririm.

Bu rehberin, farklı araçlardaki devamı da gelecek.

İyi Sosyaller...

-- Dutchman​

WiperSoft yazılımı ile bilgisayarımda 7 adet virüs buldum fakat parayı ödemediğim için silemedim. Kaspersky Secure Free hiçbir virüs bulmadı. Adware var bilgisayarımda eminim. Yani uzun lafın kısası Kaspersky kullanmayın.
WiperSoft'un bulduğu 7 adet virüsün false-positive olmadığından emin misiniz? Bir güvenlik yazılımının hep tehdit bulması marifet değildir.

Tararken bir dosya gördüm...
vgc, uzantısını hatırlamıyorum.
Vanguard dedim, mavi ekran geliyor dedim ve gelmedi.
Korktum ama bir an. :D

Bu arada bilgisayarda Tracking Cookieden başka birşey yokmuş. :D
Normalde log uzantılı ama kabul edilmediği için txt yaptım siz değiştirirsiniz problem olursa.

Dosya Ekleri

• HitmanPro_20210530_0612.txt
    63 KB · Görüntüleme: 160
WiperSoft yazılımı ile bilgisayarımda 7 adet virüs buldum fakat parayı ödemediğim için silemedim. Kaspersky Secure Free hiçbir virüs bulmadı. Adware var bilgisayarımda eminim. Yani uzun lafın kısası Kaspersky kullanmayın.

Hocam bazı AV programları sırf paralıya geçin diye hayali virüsler gösterebilir. Kaspersky iyi bir AV programıdır? Bence yanılmışsınız.

Tek bir tarama sonucuna göre konuşmak yanlış olur. Bahsettiğiniz tarama motorunun false-positive oranlarını bilmiyoruz, tespitler false-positive olabilir. Ayrıca bir motorun bulamadığını bir diğeri bulabiliyor. Kaspersky proaktif korumada liderlerden biri fakat tarama motoru ile proaktif koruma çok farklı şeyler.

Geri
Yukarı