Tulpar T7 v5.3 MXM GPU Yükseltme

• Konuyu başlatan Jove
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

Jove

Kilopat
Yer
Ankara
İyi günler, daha Pascal mimarisi ortaya çıkmadan bu laptop'ı aldım. Amacım Pascal vaat edileni verirse MXM portu sayesinde 1060 ya da 1070 ile değiştirmekti. Bu konu ile ilgili bilgi almak istediğimde Monster kartların fiziksel durumundan dolayı benim laptop'ıma takılamayacığını söyledi. Bu durumda maksimum upgrade edebileceğim şey GTX 980M olacak. Nvidia ilerde bu form factor olaylarını çıkartır mı, çıkartırsa upgrade şansım olur mu? Yoksa bu laptop'ı 2. el olarak satıp, yeni 1070'li modellere mi yönelmeliyim? Eğer fikir belirtebilirseniz çok mutlu olurum.

Yeni 1000 serili laptoplarda da upgrade seçeneği yokmuş sanırım? Ne kadar doğru bilen var mıdır?
Monster'ın 1060 lı bir ürününü almaya karar verdim ve e-mail aracılığıyla kendilerine yükseltilebilir mi diye bir mesaj atmıştım. Yükseltme yapılmadığını söylediler ama belki 1070 ve üstü modellerde olabilir tam olarak bilmiyorum. Şöyle bir şeyde var, pascal mimarisiyle artık dizüstü gpu'ları ile masaüstü gpu'larının neredeyse aynı performansı vermesi bu yükseltilebilirlik olayını ortadan kalmış olabilir.

Monster' ın laptopları diğer markalar göre ucuz olduğu için bir nebze MXM' de kısılan noktalardan oluyor. Genelde 1070 seviyelerinde oluyor ki oda bazı ucuz olan modellerde olmayabiliyor MXM firma için fazladan masraftır cihazı daha kalın hale getiriyor ve soğutmada kartın konumuna göre değişiyor.

Konuyu tekrar gündeme getirmek yanlış mı bilmiyorum ancak Pascal yerine AMD'nin Polaris mimarisinde MXM portu olan kartlar var mı acaba 1070 ya da 1060 muadili? Araştırmaya vaktim olmadı. Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı