TurkNet adı altında dolandırıcılık

Özellikle digitürk'ün bu yola başvurduğunu okudum internette. Birkaç gün dediğiniz üzere olayı takip eder olası bir sıkıntıda müdahale ederiz artık. Sonuçta sözlü olarak bir onay verdik, imza vs. atmadık. Ama amaçları ne burada? Ben oltaya geldim mesela nasıl zarar verebilirler ki. Sadece korkutmak için yaptıklarını zannetmiyorum. Yapacak pek bir şey yok bekleyip göreceğiz. Teşekkür ederim.
Attığım son mesaja bakabilirsiniz tedbirli olmak en iyisi.

Bu konuda dürüst olacağım:
Eğer müşteri hizmetlerinden TCKN falandır fistandır almışlarsa (ki isminizi ve telefon numaranızı almışlar) büyük ihtimalle onayladığınız kısmı güzel bir montajla değiştirebilirler.

Ben de tam ne yapılması gerektiğini bilmiyorum diğer arkadaşların sözlerine baksanız daha iyi olur.
Hocam o zaman sıkıntı. Aradıklarında benim TürkNetli olduğumu biliyorlardı. Ama telefonda herhangi bir kişisel bilgi vermedim. E-devlet dışında herhangi kontrol etmem gereken bir yer var mı?

Özellikle digitürk'ün bu yola başvurduğunu okudum internette. Birkaç gün dediğiniz üzere olayı takip eder olası bir sıkıntıda müdahale ederiz artık. Sonuçta sözlü olarak bir onay verdik, imza vs. atmadık. Ama amaçları ne burada? Ben oltaya geldim mesela nasıl zarar verebilirler ki. Sadece korkutmak için yaptıklarını zannetmiyorum. Yapacak pek bir şey yok bekleyip göreceğiz. Teşekkür ederim.
Hocam sistem şu şekilde işliyor. Mobil aboneliklerde ıslak imza sistemi olmadığı için hattınız üzerine abone yaparmış gibi kendi sistemlerine abone yapıyorlar. Rızanız olduğu için de tazminat gibi şeylerden mahrum bırakıyorlar.

Hocam az önce e-devlet üzerinden kontrol ettim. Türk-Net dışında herhangi bir aktif aboneliğim yok. Daha da sıkıntı olmaz zaten aradan aylar geçmiş. Zaten eğer onaylayıp evime kurulum vs. için gelseler orada sözleşme imzalasam orda sıkıntı başlardı ama öyle bir şey hiç yaşamadığımdan rahatım.

Yeni konular

Geri
Yukarı