TurkNet'e geçtikten sonra evdeki VDSL altyapı ADSL'e düştü

Burakogrs

Hectopat
Merhaba, bundan 1 ay önce TurkNet'ten aradıklarını söyleyip başta 100Mbps hız vereceklerini söylediler ama bölgenize o firma bakmıyor deyip başka firmaya geçip dolandırıldım. 1 ay geçtiğim internet sağlayıcıyı denedim ve çok kötüydü, internetim stabil değildi ve 35Mbps hız verdiler. Zaten geçmeden önce de TurkNet'ten aynı hızı alıp sabit bir şekilde kopmadan alıyordum. 1 aylık süre sonunda TurkNet'e geri başvurdum, altyapınız 16 destekliyor dediler ama hala evimde 35'lik bir internet bağlı diğer firmadan. Gene de kabul ettim, geçeyim dedim. Uzak mesafe benzeri bir hata aldım aktivasyon sürecinde. Türk Telekom ekiplerini gönderdiler bölgemize ve sorunu çözdüklerini söylediler ama altyapımı VDSL'den ADSL'e düşürmüşler ve şu an hiçbir sitede adresime internet verilebilir gözükmüyor. Önceden siteden sorguladığımda adresinize 16 verilebilir diyordu. TurkNet'ten 35, Türk Telekom'dan 24 kullanmıştım ama şu an internetten bakıldığında hiçbir firma buraya internet verebilir gözükmüyor ama evimde internet var.

Sorun 1 altyapım VDSL'den ADSL'e düştü.
Sorun 2 internette adresimi yazınca hiçbir sağlayıcı internet verebilir gözükmüyor.
Sorun 3 dolandırıcı firma 35 verebilirken TurkNet nasıl 16 verebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle VDSL'de boş port kalmamıştır başka operatörden geçiş seçeneği ile geçseydin VDSL hattını kaybetmezdin.

Büyük ihtimalle VDSL'de boş port kalmamıştır başka operatörden geçiş seçeneği ile geçseydin VDSL hattını kaybetmezdin.

Başka operetörle geçiş ile geçtim zaten ama TurkNet'ten geçerken uzak mesafe hatası aldığım için Türk Telekom ekipleri evimize gelip ayar yaptılar ve daha önceden VDSL olan altyapımı ADSL'e düşürdüler.

Geri
Yukarı