Üşengeçliği nasıl yenebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Arkadaşlar merhaba, kısaca üşengecim işte. :D Zorunlu hissetmediğim şeyleri yapmak istemiyorum, örneğin yazın erken kalkmam ama kışın okul olduğundan erken kalkacağım, mecburum çünkü. Programlamayla ilgileniyorum ve seviyorum, yazın full programlama üzerine gideceğim dedim, ama yaz geldiğinde yaptığım tek şey yatıp abur cubur yiyip, film izlemek oldu, taş çatlasa 3 hafta uğraşmışımdır. Okulda C# görüyoruz, hoca ödev verse anında yaparım. :D

Yani mecbur olmadığım ama bana yararlı olduğunu düşündüğüm şeyleri yapmakta zorlanıyorum, buda moralimi bozuyor. :( Sanki enerjim, gücüm yokmuş gibi hissediyorum, beynimin yetersiz kaldığını düşünüyorum(bahane üretiyorum :D) sanki beynim yeterli seviyede çalışmıyormuş gibi oluyor, öğrenme hızım sanırım iyi normal yani bunu bilemem, kıyaslama yapmak lazım sanırım, neyse konu bu değil.

Ben üşengeçliğimi nasıl yenebilirim sürekli bahane üretiyorum enerjim yok diyorum, ama o işe başlayınca bırakamıyorum, Kısaca kendimi nasıl irade edebilirim?

Bir de konu ile biraz alakasız olacak ama, beyinin daha iyi çalışması ve enerji için ne yapılmalıdır, nasıl beslenilmelidir?

Bu arada 16 yaşındayım.

O iş besinle olmaz kafada biter.

Motivasyon, odaklanmakla alakalı. Seni tetikleyecek bir şey lazım. Yaptığın işe motive olamıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Motivasyon, odaklanmakla alakalı. Seni tetikleyecek bir şey lazım. Yaptığın işe motive olamıyorsun.

Evet, motive olamıyorum, peki üzülmek falan motive olmayı etkiler mi? Motivasyonumu nasıl artırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığın işi severek. Herşey sevmek ve kafada bitiyor. Ben bu işi yapacağım, ertelemeyeceğim diyebilmeniz lazım.

Bence değilsin. Eğer üşengeç olsaydın 150 kelimeden oluşan ayrıntılı bir yazı yazmazdın..)

Vah canım, ne yorucu iş. Oturduğu yerden 2 kelime yazmaya da üşenen yoktur artık...

Vah canım, ne yorucu iş. Oturduğu yerden 2 kelime yazmaya da üşenen yoktur artık...
Bir şeyin yorucu olmaması onu üşenmeyip yapacağımız anlamına gelmez. Yatmadan önce diş fırçalamak yorucu mu? Hayır. Peki yapıyor muyuz? Cevabını duyar gibiyim. Onu yazarken amacım ters köşe yaparak ön yargılarından kurtulmasına katkı sağlamaktı. Ha işe yarar mı ? Muhtemelen yaramaz. Benim aklıma gelen buydu sizin daha iyi bir fikriniz varsa paylaşmanız daha yararlı olacaktır.

Ben de üşengecim. Ama şöyle düşün, 5-10 seneni iyi geçirip 30-40 senenini yakabilirsin, 5-10 seneni yakıp 30-40 seneni iyi geçirebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı