USB üzerinden format atamamak

Ozkang

Hectopat
Daha fazla  
Flashın içinde işletim sistemi var fakat BIOS sekmesinde seçmeme rağmen atamıyorum nedeni ne olabilir?

Anakart: HP MCP61pm-hm

BIOS sekmelerim aşağıdaki gibi:

Dosya Ekleri

• A3E442C9-0ABD-422D-A867-710DA15204C6.jpeg
    A3E442C9-0ABD-422D-A867-710DA15204C6.jpeg
    638,2 KB · Görüntüleme: 67
1.St Boot Device yazan kısımdan "Hard Drive Group" olanı seç. Sonra alttaki mavi Hard Drive Group yazan kısıma girip USB'yi 1. sıraya al. Kaydet ve Çık. USB'yi doğru hazırlamışsan bu şekilde boot edecektir.

"Advanced" bölümünde "Fast Bios" Enabled ise Disabled yapın ya da UEFI mod yazan yer varsa orayı Legacy'e getirin. Muhtemelen düzelecektir.

382291

Bu şekilde yapıyorum yine geçmiyor usb nin doğru formatlandığına eminin dün arkadaşa attık ama bende girmiyor

Sorun anakartta olabilir mi ?

Arkadaşınızın sistemi nedir bilmiyoruz.
Arkadaşınıza attığınız formatı UEFI mi normal BIOS olarak mı attınız? Eğer UEFI attıysanız sizinki UEFI desteklemediği için boot etmez. Sizin flaşı hazırlarken normal MBR şeklinde oluşturmanız gerekiyor. Bunu kontrol eder misiniz? Arkadaşınızın sistemi UEFI mi?

Hocam öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum arkadaşıma attım detaylarını bilmiyorum

Kafama takılan bu flashla dün ben ayar yaparken biosda w7 kurulumuna girdim fakat orda harddiski bölüp işleme devam etmedi hata veriyordu

Ondan sonra da hiç giremiyorum ?

Çözüm yeni bir harddisk midir yoksa anakart da olabilirmi ?

Hard diski başka bir bilgisayara takıp disk yönetimi bölümünden içindeki yapılan bölümlemeleri silin. Hatalı bölümlemeden kaynaklı HDD belki okunup başlatılamıyordur. Eğer bu şekilde de HDD sıkıntı çıkarırsa yeni bir HDD alman gerekebilir.

Bilgisayarcı ile görüştüm şimdi anakartında ide destegi yok dedi bu yüzden okumuyodur dedi sata disk lazım dedi

Ama ide destegi olmasa neden ide yuvası olur ki ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı