Vatan Bilgisayar'dan Intel sistem toplama

Bütçe
7500

CS.YAYLAK

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bu ay sonunda muhtemelen bir bilgisayar toplayacağım. Kesinlikle ve kesinlikle sistemim Intel olup AMD sistem istemiyorum, lütfen AMD sistem önermeyiniz. Sistem parçalarım:

(VGA desteği bulunan başka bir ASUS anakart olabilir)

Vatan'dan PC alınmaz.

1. ben dağın başında yaşıyorum Vatan dışında hiçbir firmaya güvenemem ve ailemin arabası yok.
2. sizin attığınız sistemde i3 bir işlemci var ki bana yeteceğini sanmıyorum ben i5'den aşağı almayacağım.
3. anakartı H410 ben B560 chipsetli bir anakart seçiyorum 3adet M.2 portu 2 adet ekran kartı portuna sahip 4 adet RAM slotlu anakart çok önemli bir parçadır.
4. artık GTX bir kart alınmaz NVIDIA artık GTX kart çıkarmayacağını düşünüyorum ileride RTX 3060 alabilirim.
5.RAM bellek 8 GB günümüz şartları için artık yetersiz.

1. ben dağın başında yaşıyorum Vatan dışında hiçbir firmaya güvenemem ve ailemin arabası yok.
2. sizin attığınız sistemde i3 bir işlemci var ki bana yeteceğini sanmıyorum ben i5'den aşağı almayacağım.
3. anakartı H410 ben B560 chipsetli bir anakart seçiyorum 3adet M.2 portu 2 adet ekran kartı portuna sahip 4 adet RAM slotlu anakart çok önemli bir parçadır.
4. artık GTX bir kart alınmaz NVIDIA artık GTX kart çıkarmayacağını düşünüyorum ileride RTX 3060 alabilirim.
5.RAM bellek 8 GB günümüz şartları için artık yetersiz.

1. Dağ başına kargo yapılıyor ayrıca GameGaraj sonuna kadar güvenilir bir site.
2. Attığınız sistemde ekran kartı yok.
3. Anakart değiştirebilir ayrıca 8x2 RAM 4x4'den biraz daha performanslı.
4. 3060 takana kadar doğru düzgün oyun oynayamazsınız Valorant bile oynayabileceğinizi sanmıyorum.
5.Zaten bütçenin altında attım kalan para ile RAM 16 yapılabilir.

Sadece meraktan soruyorum neden özellikle Intel istiyorsunuz? Mesela işlemci Ryzen 5 5600X olabilir.
Düzenleme: Bütçeyi yeni gördüm.

Ailem öyle istiyor ve ayrıca ben daha önce AMD kullanmadım ve 11. nesil Intel işlemciler AMD'nin 5. nesiline yaklaşmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
ailem öyle istiyor ve ayrıca ben daha önce amd kullanmadım ve 11. nesil intel işlemciler amdnin 5. nesiline yaklaşmakta
Bende Intelciydim ancak biraz araştırınca her şey kabak gibi ortaya çıkıyor. Intel 11. Nesil ile Ryzen 5'i daha zor geçiyor. Intel 12. Nesilde adam olucak. Seçtiğiniz işlemci baya sağlam ona lafım yok bana göre 11. Nesilin en iyisi 11400. Size kalmış tabii ki seçim linç falan yapmıyorum sadece merak ettiğimi için sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı