Visual Studio Konsol Hemen Kapanıyor

nagararcus

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ege
Daha fazla  
Meslek
EEM
Merhaba, Visual Studio'da girilen notlara göre harf notunu, geçip geçmediğini gösteren bir program yazdım. C++ dil. Visual Studio'nun terminalini kullanmak basit ama derleyicinin oluşturduğu .exe dosyasını kullandığımda komut yönetici(?) açılıyor. Notları giriyorum ardından bana ortalamayı ve sonucu vereceğinde hemen kapanıyor. Bir scanf veya getch fonksiyonuyla kapatmayı durdurabilirim ama kodun çok fazla çıkışı var. Yani en az 20 yere ekstra fonksiyon eklemem gerekicek. launch.json'dan stopatentry"true" yapıyorum ama bu sefer adım adım çalışıyor.

Olabilirdi hocam. Baya yeniyim bu işte, cin cout komutunu dün öğrendim, if elseyi bugün öğrendim. Sadece denemek istedim neler olabileceğini. Yazdığım şeyin bir çok yerinde gerçekten saçma satırlar var. Tek bir değişkenle kontrol edebileceğim yerde bir sürü if else kullanmışım. Demek istediğim, yeni öğrendiğim şeyleri böyle birazcık rastgele kullanarak denemeyi seviyorum. Hatta açıkcası kodu burda paylaşmaya bile utandım, çok üstünde durduğum bir şey olmamıştı.
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp hocam. Kimse yazdığınız kodla dalga geçmez veya aşağılamaz. Burada yazılımcı olan arkadaşlar olarak kim bilir zamanında biz neler yazmışızdır :D

Burada yazılımcı olan arkadaşlar olarak kim bilir zamanında biz neler yazmışızdır :D
Zamanını geç. Geçen hafta şöyle bir şey yazdım. Daha doğrusu yazmışım.

Ekran Görüntüsü (8076).png

Zamanını geç. Geçen hafta şöyle bir şey yazdım. Daha doğrusu yazmışım.

Eki Görüntüle 1097018
Affedin hocam iyi güldüm 🤣

Ben de ilk defa Python öğrenirken indentation error almıştım, 200'den fazla satırı, TAB karakterinden 4 tane boşluk karakterine çevirmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı