Vücut Geliştirmek İçin 15 Yaş Uygun mudur?

Mr. J

Hectopat
Yer
Evren/Dünya
Daha fazla  
15 yaşındayım. 3 ay yaz tatilinde boş durmamak için vücut geliştirmek istiyorum. 1.75 boy, 58 kg ağırlığım var. Sizce vücut geliştirmeye başlamalı mıyım?

Ağır kilolar ile body yapmayın,şahsi görüşüm normal ağırlıklarla Fitness'a başlamanız yönünde. Zaten 1-2 yıl Fitness ile uğraştıktan sonra artık tam olarak Body'ye başlayabilirsiniz. İkisinin farkı için Google amcadan yardım alabilirsiniz. :) Ama tabii direk olarak Body'de yapsanız göz çıkaracağını sanmıyorum çünkü artık çoğu kişi tarafından Body'nin boy uzamasına engel olmadığı yönünde düşünceler,fikirler ve belgeler var. Örnek vermek gerekirse ağırlık çalışmalarında vücutta ki büyüme hormonu salınımı arttığı için kemik gelişimine pozitif yönde etkisi var buda boyun kısalmasına değil uzamasına yardımcı oluyor.

15 yaşında yapılacak en iyi şey vücut ağırlığı ile antrenman yapmaktır. Ağırlıklar boyun uzamasını yavaşlatacaktır hatta gereğinden fazla ağırlıklarla çalışmak boyun uzamasını engelleyebilir. Şınav, mekik ve barfiks ile yapın sporunuzu, tekrar sayılarını çoğaltarak sürekli yükselişte olursunuz.

İnsanların genelde 17 yaşına kadar boyları uzamaya devam eder. Bodybuilding 17 yaşından önce yapılmamalıdır, çünkü Squat vs. gibi hareketler boy uzamanızı bir nebzede olsa yavaşlatacaktır.
Zaten 18-19 yaşından önce verdiğiniz kararlar ne kadar mantıklı olabilir ki ?

Bu bağlamda bol bol barfiks çekmeniz boyunuzun uzamasına katkıda bulunabilir.
Buyrun:
Delta 140 Cm Barfiks - Kapı & Koridor Barı Egzersiz Spor Fiyatı

Hocam ya ben basketi hic sevmem. :)

Sanırım kas yapmaya yardımcı haplar, tozlar varmış. Bir bilginiz var mı?
Protein tozları, karbonhidrat tozları, aminoasitler vs.(besin takviyeleri) söylenilenin aksine vücuda zararlı değillerdir, tabiki dozunda kullanırsanız.(4 sene whey proteini kullandım)
Fakat besin takviyelerini kullanmak için vücudunuzun belirli bir seviyeye ulaşması gereklidir.
Streoidlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı