Windows 10 USB'si boot etmiyor

CrayZzBullet

Hectopat
Yukarıda da belirttiğim gibi format atmak için Rufus ile USB'yi hazırladım. BIOS'a girdim ve USB'yi en üst sıraya aldım, PC açılırken önce mor küçük bir çizgi sonra onun gri rengindeki çizgi çıktı. Sonuç bu ne yapsam format atamadım benim amacım: Hem format atıp hem de Windows 10 yapmak. Çözümü olan yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoyu sonuna kadar izle derim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu video sayesinde daha iyi öğrendim ve bilgisayarıma sıfırdan win 10 yükleyebildim.

Bilgisayar açılırken (F8,F12,ESC gibi tuşlara basıp açılan boot seçenekleri) boot menüsünde USB cihazınızı seçip deneyin.

aynısı yaptım zaten ama girişte kurulum başlamadı
Bilgisayar açılırken (F8,F12,ESC gibi tuşlara basıp açılan boot seçenekleri) boot menüsünde USB cihazınızı seçip deneyin.
boot menüsünde gözükmüyor
Bu videoyu sonuna kadar izle derim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu video sayesinde daha iyi öğrendim ve bilgisayarıma sıfırdan win 10 yükleyebildim.
bu videoyu da izledim ama nedense olmuyor
Pc biraz eski olduğu için usb ile boot etme desteği olmayabilir mi ?

Ayni sorunu bende yaşamıştım eğer dosyayı rufus ile hazırlıyorsan bios ayar kismini uefi csm olarak ayarla harddisk kısmı ise mbr yap format işlemi başlayacaktır

aynısı yaptım zaten ama girişte kurulum başlamadı

boot menüsünde gözükmüyor

bu videoyu da izledim ama nedense olmuyor

Bilgisayar o kadar eski ise Windows 10 kurmak pek mantıklı değil İSO dosyasını nerden indirdiniz.

Bilgisayar o kadar eski ise Windows 10 kurmak pek mantıklı değil İSO dosyasını nerden indirdiniz.
2014 yılında alınmış bir bilgisayar benim masaüstü pc şuan evimde değil memleketimde o yüzden çünkü win 7 de herşey çok yavaş hem format atarken de win 10 olsun istedim ve iso dosyasını media creation tooldan indirdim Technopat rehberindeki gibi

2014 yılında alınmış bir bilgisayar benim masaüstü pc şuan evimde değil memleketimde o yüzden çünkü win 7 de herşey çok yavaş hem format atarken de win 10 olsun istedim ve iso dosyasını media creation tooldan indirdim Technopat rehberindeki gibi
Peki Windows 7 UEFİ olarak mı kurulmuştu yani bios UEFİ ayarında mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı