Windows 12 tahminen ne kadar RAM kullanır?

heaxbey

Decipat
Daha fazla  
Sizce Windows 12 RAM kullanımı nasıl olur? Yeni laptop aldım RAM'i 16 GB, bakıma götürdüğümde RAM'i 32 yaptıracağım. Lakin Windows 12'nin RAM kullanımından endişeliyim.

Sizce Windows 12 RAM kullanımı nasıl olur? Yeni laptop aldım RAM'i 16 GB, bakıma götürdüğümde RAM'i 32 yaptıracağım. Lakin Windows 12'nin RAM kullanımından endişeliyim.
Hocam Windows 12'yi falan boş verin. Benim Windows 10'um boşta 10 GB Ram kullanıyor. Yani Windows'a ne kadar Ram verirsen o kadar kullanır. 16 GB Ram'im varken 8 GB Kullanıyordu. Şimdi 24 GB var ve kullanılan Ram 12'ye kadar çıkıyor.

1712883504286.png

Bence Windows 12 gereksiz yer kaplayacak beterin daha beteri olacak kısacası.

Hocam Windows 12'yi falan boş verin. Benim Windows 10'um boşta 10 GB Ram kullanıyor. Yani Windows'a ne kadar Ram verirsen o kadar kullanır. 16 GB Ram'im varken 8 GB Kullanıyordu. Şimdi 24 GB var ve kullanılan Ram 12'ye kadar çıkıyor.

Eki Görüntüle 2166022
Böyle saçmalık mı olur yahu, gerektiği kadar kullanması gerekirken, neden gereksiz yere kullanıyor ki.

Çıkışı ile alakalı değil sorun, Windows 10 bile yıllar sonra optimum hale gelip oturttu bir şeyleri. Şimdi bile Windows 10'un sıkıntılarını görüyoruz. Windows 11 daha bebek gibi bir şey. En az Windows 10 kadar zaman tanımalıyız Windows 11'e. Tabi Microsoft taramalı tüfek gibi Windows çıkarırsa bu mümkün olmayacak.

Geri
Yukarı