Çözüldü Windows 7 Format Sonrası İnternet Yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trapezus.

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde eski bir notebook var ve Windows 7 kurdum. Formattan sonra kablolu/kablosuz olarak internet bağlantısı gerçekleştiremiyorum.

1608557220955.png

Aygıt yöneticisinde hata veren kısımlar resimde.

Marka/model: Acer AO725.
Windows 7 32 Bit sekmesinden LAN Driver indirip USB ile notebook aktardım ve Ethernet Denetleyicisine kurdum. Ethernet Kablosu takdığımda ise yine internete bağlanmadı.

Bu notebooku nasıl kablolu/kablosuz olarak internete bağlayabilirim? Hangi driverları indirip ne kurmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
@trapezus. Sorunu çözdüm sanırım. Bilgisayarınız x32 mi ki x32 sürücüsü indiriyorsunuz? Masaüstünden "Bilgisayarım"a sağ tıklayıp özelliklere gelin. Orada x32 mi yoksa x64 mü yazdığına bakın.

Muhtemelen yanlış bitten dolayı bu sorun yaşanıyor diye düşünüyorum.
32 bit hocam, indirdiğim driverlarda 32 bit.

İnternete bağlısınız şu an. Farklı bir siteye girmeyi deneyin. Farklı bir tarayıcı kullanın.
Hocam her sitede aynı hatayı veriyor. Farklı tarayıcı yüklü olmadığı için explorer denedim mecbur. Flashdan farklı bir tarayıcı yükleyip deneyeceğim tekrardan..

Driver'ı yüklü değil o yüzden yok, başka bir cihazdan (telefon vb.) driver'ı indirip kurun.

Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum, sürücü sorunu düzelmiş sanırım.
Hocam teşekkürler, tarayıcı değişince ethernet kablosu ile bağlanabildim. İlk sorun haloldu.. Şimdi ethernet kablosunu çıkardığımda WLAN ile bağlantı nasıl yapacağım? O konu hakkında bilginiz var mı acaba?

Geri
Yukarı