Çözüldü Windows 7 Format Sonrası İnternet Yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trapezus.

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde eski bir notebook var ve Windows 7 kurdum. Formattan sonra kablolu/kablosuz olarak internet bağlantısı gerçekleştiremiyorum.

1608557220955.png

Aygıt yöneticisinde hata veren kısımlar resimde.

Marka/model: Acer AO725.
Windows 7 32 Bit sekmesinden LAN Driver indirip USB ile notebook aktardım ve Ethernet Denetleyicisine kurdum. Ethernet Kablosu takdığımda ise yine internete bağlanmadı.

Bu notebooku nasıl kablolu/kablosuz olarak internete bağlayabilirim? Hangi driverları indirip ne kurmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Orada yanlış yapmanız olası. Bu rehberi eksiksiz uygulayarak kurun sürücüyü. INF dosyasıyla kurun.

Ama kablosuz bağlanmada da sorun yaşadığını belirtmiş.
Yahu telefon kablosu ile aktarılacak telefondan zaten. Yansıtıp da değil. 😅

Hocam wireless Lan Driver'ı el ile nereye kurmam gerekiyor ki sarı ünlem olanlardan?
Yukarıda arkadaş belirtmiş zaten. EXE dosyasını açıp kurulum yapacaksınız. Sonra da yeniden başlatmanız gerekiyor. Muhtemelen kurulum sonrası internet gelmemesi yeniden başlatmamanızdan kaynaklı.

Windows 7 32 Bit sekmesinden LAN Driver indirip USB ile notebook aktardım ve Ethernet Denetleyicisine kurdum. Ethernet Kablosu takdığımda ise yine internete bağlanmadı.

Bu notebooku nasıl kablolu/kablosuz olarak internete bağlayabilirim? Hangi driverları indirip ne kurmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
@Zurnadürüm Arkadaş her ikisini de kuramamış. Bunu da belirtmiş. Hiçbir surette internet bağlantısı sağlayamıyor.

Orada yanlış yapmanız olası. Bu rehberi eksiksiz uygulayarak kurun sürücüyü. INF dosyasıyla kurun.

Bahsi geçen yöntem Windows 10 için geçerli. Bildiğim kadarıyla Windows 7 hiçbir güncelleme desteği alamıyor şu an.

Dosya Ekleri

• 1608559339589.png
    1608559339589.png
    454,6 KB · Görüntüleme: 93
@trapezus. Sorunu çözdüm sanırım. Bilgisayarınız x32 mi ki x32 sürücüsü indiriyorsunuz? Masaüstünden "Bilgisayarım"a sağ tıklayıp özelliklere gelin. Orada x32 mi yoksa x64 mü yazdığına bakın.

Muhtemelen yanlış bitten dolayı bu sorun yaşanıyor diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı