Windows 7 reset sonrası takılma sorunu

mkozan

Kilopat
Bilgisayar açılıyor, gayet güzel bir şekilde stabil çalışıyor.

Başlat menüsünden Yeniden başlat yaptığım zaman bilgisayar reset atıyor. Ekran kararıyor ancak başlamıyor. Donuyor. Bilgisayarın fanları çalışıyor. Ancak bir türlü açılmıyor. Zombi gibi kalıyor resmen.

Reset tuşuna bastığımda da ortalama 2 sn sonra bilgisayarın tüm gücünü kesiyor, bir kaç saniye sonra tekrar başlatıyor. Sanki ben elimle power tuşuna basmışım kapatmışım ve tekrar başlatıp açılmış gibi ve sistem açılıyor. Herhangi bir kasma veya benzeri bir durum söz konusu değil.

Hard Disklerimde bir sorun var mı diye HDtune ile tarattım bad sector yok.
RAM'ları teker teker çıkarıp denedim. Sorun devam ediyor.
Yedek hard disklerimi ve CD ROM çıkardım, sorun devam ediyor.

Sanki donanımsal değil de yazılımsal bir hata gibi. BIOS'ta değişiklik yaptıktan sonra reset atıyor ve normal açılıyor problem yok. Bilgisayar açıldıktan sonra yukarıda bahsettiğim gibi çalışıyorum problem yok.

Bilgisayarı kapat deyince kapatıyor onda da problem yok. Ancak Reset At dediğimde işler değişiyor. Kapanıyor, monitör stand by ışığı mavi renkten sarı renge dönüyor ve sonrasında zombi gibi donup kalıyor.

Umarım detaylı bir şekilde anlatabilmişimdir. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.

Konuyla ilgili yardım ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı