Windows XP Açılmıyor

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Merhaba arkadaşlar. Evimizde 6-7 senelik Windows XP kurulu bir bilgisayar var. Geçen hafta bu bilgisayarın içini açıp tozlarını aldım. Benim eski sistemde LGA775 işlemci soğutucusu vardı. Anakart çok Eski Biostar'dı. Modelini aratıp soketinin ne olduğuna baktım. LGA775'ti. Ben de bari bu soğutucuyu takayım dedim. Takamadım, ayağı yamuldu. Eski İntel stok fanını geri taktım fakat güç girişini takmayı unutmuşum. Bilgisayar açıldığında CPU Fan : 0 RPM olarak gösteriyordu. Zaten bilgisayarın sessizliğinden anlamıştım. Geri kasayı açmaya üşendim ve bilgisayar öyle kaldı. Son birkaç zamandır bilgisayarı kullanan ablam açıldıktan yaklaşık yarım saat sonra bilgisayar kendi kendini kapatıyor dedi. Aklıma işlemci soğutucusu geldi. Yine üşendim soğutucuyu takmaya. Ve bu akşam annem bilgisayarı açtı. Bizim bilgisayarın biosu eski olduğundan F1'e basıp Windows XP ekranına geçer. Annem F1'e bastı ve bilgisayar aniden kapanıverdi. Ben de artık bu soğutucuyu takmanın zamanı geldi de geçiyor diye düşündüm. Hemen güç girişini taktım. Bilgisyarı açtım. Ama Windows XP yükleme ekranına gelirken bar yükleniyor, donuyor ve kendi kendine reset çekiyor. Tekrar tekrar denedim olmadı. Bunun nedeni nedir ? Nasıl çözülür ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorununuz düzeldi mi ? Ne yaptığınız hakkında bilgi verin lütfen, ona göre yönlendirelim.
Şuan hiçbir şey yapmadım. Ayrıca Windows 8 de yükleyemem. Bilgisayar çok eski. 3 sene önce Windows 7 yüklemeye çalıştım kastı.

Donanımsal özelliklerini buraya yazarsan Win8 yükleyip yükleyemeyeceğini söyleyebiliriz
  • İntel Penitum E5400 2.60 Ghz
  • 1,93 GB RAM
  • Biostar P4M900 M7 Anakart
  • 500 GB Seagate Harddisk ama tam modelini hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende E6700 3.2 ghz işlemci ve 2 GB RAM var. Windows 8.1 çatır çatır çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı