Xbox'ta harici belleğe yüklenen oyunlar oynanabilir mi?

rashnikko

Hectopat
Merhaba, Xbox satın aldım fakat bir soru var aklımda. Oldu da depolama alanım doldu yetmedi, Xbox'un kendi sattığı özel SSD'ler çok pahalı olduğu için harici SSD veya USB bellek takmayı düşündüm. Bu bir soruna sebep olur mu, yani taktığım harici depolama aygıtına oyun yükleyip çalıştırma imkanım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Xbox satın aldım fakat bir soru var aklımda. Oldu da depolama alanım doldu yetmedi, Xbox'un kendi sattığı özel SSD'ler çok pahalı olduğu için harici SSD veya USB bellek takmayı düşündüm. Bu bir soruna sebep olur mu, yani taktığım harici depolama aygıtına oyun yükleyip çalıştırma imkanım var mı?
hocam şimdi hangi xbox modeli

hocam şimdi hangi xbox modeli
series x veya s ama muhtemelen series s alacağım. 8k bir ekrana sahip değilim zaten bu yüzden kararsızım fiyat açısındanda yurtdışından çok uyguna geliyor ikiside. series s çok kompakt ve bana fazlasıyla yetecek olduğu için onu düşünüyorum.

Xbox SX optimize oyunlar çalışmıyor onları oynayacağın zaman Xbox aktarabilirsin.
yani şöyle ben normal cihaz alanına diyelim 10 oyun kurdum. 11. oyun için yer kalmadı ve ekstra bağladığım depolama aygıtına normal xbox depolamasındaki 1 oyunu gönderdim. böylece asıl alanda boşluk oldu ve kurabildim, doğru mu? bu gönderim faslı ne kadar sürüyor? ben her oyun kuracağımda çok bir uğraş verecek mi bana?

Xbox SX optimize oyunlar çalışmıyor onları oynayacağın zaman Xbox aktarabilirsin.
yani şöyle ben normal cihaz alanına diyelim 10 oyun kurdum. 11. oyun için yer kalmadı ve ekstra bağladığım depolama aygıtına normal xbox depolamasındaki 1 oyunu gönderdim. böylece asıl alanda boşluk oldu ve kurabildim, doğru mu? bu gönderim faslı ne kadar sürüyor? ben her oyun kuracağımda çok bir uğraş verecek mi bana?

8K bir ekrana sahip değilim za.

Çok bilgin yok anladığım kadarıyla. Konsollar güçlerini tüketti ve Pro modelleri geliyor ama daha pahalı çıkabilir.1080p monitör yeterli ama 4K da tercih edilebilir upscale ile uzaktan güzel olur.

Yani şöyle ben normal cihaz alanına diyelim 10 oyun kurdum. 11. oyun için yer kalmadı ve ekstra bağladığım depolama aygıtına normal Xbox depolamasındaki 1 oyunu gönderdim. Böylece asıl alanda boşluk oldu ve kurabildim, doğru mu? Bu gönderim Fas'lı ne kadar sürüyor? Ben her oyun kuracağımda çok bir uğraş verecek mi bana?

Tam anlamadım şöyle C Xbox olsun D flash olsun oyunu D ye kurabilirsin ama s için optimize oyunları Cden açabilirsin. PS exc oyunlarda böyle oluyor bildiğim kadarıyla Xbox'ta optimize oyunlarda böyle yapıyor.

Çok bilgin yok anladığım kadarıyla. Konsollar güçlerini tüketti ve Pro modelleri geliyor ama daha pahalı çıkabilir.1080p monitör yeterli ama 4K da tercih edilebilir upscale ile uzaktan güzel olur.

Tam anlamadım şöyle C Xbox olsun D flash olsun oyunu D ye kurabilirsin ama s için optimize oyunları Cden açabilirsin. PS exc oyunlarda böyle oluyor bildiğim kadarıyla Xbox'ta optimize oyunlarda böyle yapıyor.
dediğinizi tam anlayamadım. xbox series s benim için yeterli bir konsol izlediğim videolara göre. xbox series x kağıt üstünde çok daha iyi ama mesela 8k desteği var ama bende bulunan ekranlarda 8k desteği yok. en yeni televizyon evimizdeki 4k destekliyor. bu durumda tam verim alamayacağım için series x mantıksız değil mi? tabii ki daha iyi olan birçok özelliği var ama 2 katı ödemeye değmez gibi geliyor bana. ayrıca kompakt, hafif ve tasarımının şık olması nedeniyle series s 1 adım önde. pro modeller geleceğini biliyorum fakat yurtdışından aldığım için bekleyemeyeceğim. kuzenim alıp getirecek bana. zaten çok ucuza geldiği için proya geçmek istediğimde satıp geçebilirim gibi düşündüm. ekstra bir kontrolcü ile beraber 9500'e alıyorum oradan. burada normal ürün 14-15k sıfırı 2. kol istersem oda 3k civarı. izlediğim videolarda en sık oynayacağım oyunların nerdeyse hepsinde series s 120 fps kesintisiz veriyor, series x gibi. daha farklı oyunlar denerken fps düşer ama yinede akıcılığı pek bozulmaz gibi geldi. bendeki kasa şuan fortnite oyununu bile en düşük ayarlards 60 fps oynatıyor. series s kesintisiz 120. siz ne dersiniz?

Dediğinizi tam anlayamadım. Xbox Series S benim için yeterli bir konsol izlediğim videolara göre. Xbox Series X kağıt üstünde çok daha iyi ama mesela 8K desteği var ama bende bulunan ekranlarda 8K desteği yok. En yeni televizyon evimizdeki 4K destekliyor. Bu durumda tam verim alamayacağım için Series X mantıksız değil mi? Tabii ki daha iyi olan birçok özelliği var ama 2 katı ödemeye değmez gibi geliyor bana. Ayrıca kompakt, hafif ve tasarımının şık olması nedeniyle Series S 1 adım önde. Pro modeller geleceğini biliyorum fakat yurt dışından aldığım için bekleyemeyeceğim. Kuzenim alıp getirecek bana. Zaten çok ucuza geldiği için Pro'ya geçmek istediğimde satıp geçebilirim gibi düşündüm. Ekstra bir kontrolcü ile beraber 9500'e alıyorum oradan. Burada normal ürün 14-15k sıfırı 2. kol istersem oda 3K civarı. İzlediğim videolarda en sık oynayacağım oyunların neredeyse hepsinde Series S 120 FPS kesintisiz veriyor, Series X gibi. Daha farklı oyunlar denerken FPS düşer ama yine de akıcılığı pek bozulmaz gibi geldi. Bendeki kasa şu an Fortnite oyununu bile en düşük ayarlards 60 FPS oynatıyor. Series S kesintisiz 120. siz ne dersiniz?

O konsol 8 veremiyor 4K bile veremiyor. 120 FPS bazı oyunlarda oluyor çoğu oyun 60 graflk isteyince 30. Xbox SS çok güçsüz bir konsol grafiklerde de bayağı geride. 200 dolar için uğraşmaya değmez X al daha uzun süre gider. Konsolları gömmüş gibi olabilirim ama ben de X alacağım konsolların en güçlüsü bile çok geçmeden PC yanında çok güçsüz hale geliyor bu yüzden olabildiğince güçlüsünü almak lazım.

O konsol 8 veremiyor 4K bile veremiyor. 120 FPS bazı oyunlarda oluyor çoğu oyun 60 graflk isteyince 30. Xbox SS çok güçsüz bir konsol grafiklerde de bayağı geride. 200 dolar için uğraşmaya değmez X al daha uzun süre gider. Konsolları gömmüş gibi olabilirim ama ben de X alacağım konsolların en güçlüsü bile çok geçmeden PC yanında çok güçsüz hale geliyor bu yüzden olabildiğince güçlüsünü almak lazım.
bütçe olarak sıkıntı olduğu için series s istiyorum bir yönden de. bir şekil arttırır x alırım ama zora sokar beni. series s 2024 yılında hiç mi alınmaz dersiniz? izlediğim videolarda hala gıcır gıcır çalışıyordu aslında.

Bütçe olarak sıkıntı olduğu için Series S istiyorum bir yönden de. Bir şekil arttırır X alırım ama zora sokar beni. Series S 2024 yılında hiç mi alınmaz dersiniz? İzlediğim videolarda hala gıcır gıcır çalışıyordu aslında.

Online oyunlar için alınır ileride dolar euro artacak ileride daha da zorlayabilir o yönden X derim.

Online oyunlar için alınır ileride dolar euro artacak ileride daha da zorlayabilir o yönden X derim.
ben en çok fortnite ve nba oynayacağım tahminen. hatta hikayeli oyunlara girişmem bile. doğru diyorsunuz x daha mantıklı ama şuan bütçem s için daha rahat kalıyor. ne dersiniz s almamda beni tatmin eder mi? bence performans olarak hala çok iyi ve stabil çalışıyor. 🙂

bide hocam şunu soracağım. şu dediğim usb bellek ile asıl depolama arası uygulama aktarma işlemi ne kadar sürüyor?yani ben asıl depolamayı doldurdum bir oyun daha indireceğim. yer açmak için dahili alandaki bir oyunu usbye aktaracağımda ne kadar sürecek, fazla uğraştıracak bir olay mı bu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı