Xigmatek PSU'yu Değiştirmeli miyim?

passat

Kilopat
Makaleler
8
Xigmatek X-Calibre EN40711 600W elimde bu PSU'dan var. Geçenlerde oyun sırasında kabloları eridiği için garantiye yolladım. Birkaç kişi de kötü bir PSU olduğunu söylemiş, bu olaydan sonra benim de pek kullanasım kalmadı. Sizce farklı bir markaya geçmeli miyim yoksa bu kafi midir? Farklı bir markaya geçmeliysem önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xigmatek X-Calibre EN40711 600W elimde bu PSU'dan var. Geçenlerde oyun sırasında kabloları eridiği için garantiye yolladım. Birkaç kişi de kötü bir PSU olduğunu söylemiş, bu olaydan sonra benim de pek kullanasım kalmadı. Sizce farklı bir markaya geçmeli miyim yoksa bu kafi midir? Farklı bir markaya geçmeliysem önerilerinizi bekliyorum.

FSP, High Power, Corsair gibi markaları öneriririm değiştirmeyi düşünürseniz High Power 600W 80+ Gold öneririm 550 TL gibi bir fiyatı var.

Garanti firması Segment Bilgisayar'mış 😐 Tahminimce kullanıcı hatası denip geri yollanacak ben de bir güzel paramı alıp ya @Silinen üye'nın dediği markalardan birine geçeceğim :D

Arkadaşlar bence elektronik biraz şans meselesi. Ben 8 yıl Xigmatek Utgard kasa ile gelen 700w 80+ bronze PSU yu kullandım. 3 ayda 1 hava ile komple kasayı ve PSU yu temizledim. Ve gıkını çıkarmadı. Anakart, ram vs değiştirirken Thermaltake 700W Smart Rgb ile değiştirdim. Şimdi yedekte duruyor. Yeni aldığımı tavaiye ederim. Ama inanın ki malzeme bazında yeni aldığımdan daha kaliteli duruyor. Hatta fanını söküp kasaya takasım bile geldi :))))

Geri
Yukarı