Yaşamaktan sıkıldım

Telefonum kırıldığından beri kitap okuyorum ve inan ki ne zaman biteceğini seçebileceğim bir film edasıyla okuduğum için hem zevk alıyorum hem de vaktimi kaliteli geçirmiş oluyorum, naçizane tavsiyem bu yönde. Başka bir yandan ise ileride düşündüğün bölümler zor bölümler, bunun için ne kadar çalıştığını belirtmemişsin ve bu bölümlerin istediği matematik cidden iyi düzeyde olmalı. Önünde 2 sene daha var, şimdiden TYT-AYT konularına başlayıp rakiplerinden bir tık ileride olabilirsin ve sıkıntını uzmanlaşmak istediğin alana göre giderebilirsin. Son sınıfa geçtiğin zaman eğer kendini ders anlamında geliştirirsen peşinden koşarlar, hele bir de deneme falan yapıldığı zaman adın ilk 10 içerisinde olduğu zaman ipini koparan kovalar seni. Madem tanınmak istiyorsun, bir yerden başlaman gerek.

Aynı duygular bende de var. Ama kendim onlardan daha yetenekli ve gelişmeye açığım. Onlar ise koyun sürüsü birbirini takip ediyor.

Dostlar hayattan bıktım. Yakında 17 yaşında olacağım ama sanki yıllardır yaşıyormuş gibi bıktım, sıkıldım bu hayattan. Derslerim çok kötü değil lise 2 öğrencisiyim. İleri de elektrik, bilgisayar veya makine mühendisi olacağım doğduğumdan beri bu alanlara ilgi duydum lakin gerek dersler, gerek diğer dertler ve zorluklar beni bu hayattan soğuttu. Bazı arkadaşlar "daha ergenlik dönemindesin çok doğal" tarzında yorum yapabilirler lakin bu ergenlikten değil. Sıkıla sıkıla yaşıyorum bu hayatı, hiç sevgilim olmadı pek de ilgilenmiyorum bu konularla, asosyal değilim ama pek fazla arkadaşım yok olanlarda olgun insanlar. Yaşıtlarıma benzemekten, ölünce unutulmaktan korkuyorum. Bu yüzden bir şeyler icat edip bu hayatta kalıcı olmak istiyorum. Hayatımı insanlığa adamak istiyorum, onları uyandırmak istiyorum. Kimsem yok diye bunları buraya yazdım, okulda arkadaşlarıma ' hayattan sıkıldım' deyince ergensel hareketler sergileyip dalga geçiyorlar. İşleri güçleri oyun oynamak, bende onlara benzemekten korkuyorum akranlarımın yaptıklarının olabildiğince zıttını yapmaya çalışıyorum, sosyal medya kullanmıyorum, kafamı o akıllı telefon denen lanet alete gömmüyorum onlar gibi olup unutulmaktan korkuyorum. Daha fazla uzatmadan desteklerinizi bekliyorum. Bu hayattan nasıl zevk alabilirim tavsiyede bulunur musunuz?
Bir aile her şeyi kurtarır, benim gerçekten sevebileceğim bir karım ve çocuğum olsaydı işte ben buna yaşamak derdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı