Yayın için ekran kartı önerisi RTX 3060 vs 6600XT

Bütçe
7000

yabuctas

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, stream için ekran kartı bakıyorum bütçem 7 bin TL. Kart yurt dışından tanıdığım getireceği için fiyat gayet makul, vergi ödemeyeceğim çünkü.
İşlemcimi iki gün önce aldım R7 5800X olarak İtopya'dan 4500 TL'ye, bu konuda bir sıkıntımız yok yani :)

Bu fiyata RTX 3060 veya 6600XT alabilyorum. Alacağım yer umart australia olacak linkleri bırakayım.

Testleri izlediğimde 6800XT FPS olarak çoğu oyunda önde gibi ama stream için ise RTX 3060 daha iyi gibi bir seçenek olarak görünüyor. Monitörüm 144 Hz ve Full HD olduğundan 1080p üzeri kullanım yapmayacağım. Oyunları Ultra modda oynama takıntım da çok yok açıkçası. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

3060 modellerine de kendi içerisinde karar veremedim orası ayrı bir konu. :)

Burada 8 bin küsürlere 6600 XT ve 9 bin küsürlere 3060 bulunabiliyor şu an. Attığın linkteki kartlar pahaliya geliyor arti garantisi olmayacak. RX 6600 XT oyun için daha güçlü ancak RTX serisi yayıncılık için daha iyi diye okumuştum. Hem DLSS hem de bu artısı için RTX 3060 tercih edilebilir.

Hocam 6600XT mi 6800XT mi ne dediğinizi anlayamadım?
6600xt yazcaktım hatalı olmuş sorry
Burada 8 bin küsürlere 6600 XT ve 9 bin küsürlere 3060 bulunabiliyor şu an. Attığın linkteki kartlar pahaliya geliyor arti garantisi olmayacak. RX 6600 XT oyun için daha güçlü ancak RTX serisi yayıncılık için daha iyi diye okumuştum. Hem DLSS hem de bu artısı için RTX 3060 tercih edilebilir.
bunlar aud olarak alınıyor. 10 ile çarpıyoruz yani.

Elinizdeki işlemciyi iyi. Yayını işlemciden verip oyun performansı için 6600XT'ye yönelebilirsiniz. NVIDIA kartların şöyle bir artısı var. NVENC codec ile yayın yaparken yüzde 1 bile performans kaybı yaşatmıyor. Bu da ekran kartı üzerinden yayın yapmayı kolaylaştırıyor tabi ancak işlemci iyiyse yayını ekran kartı üzerinden vermeye gerek yok.

Yayıncılık diyorsan pek düşünmene gerek yok. 3060 daha iyi olacaktır. Zaten güç olarak NVIDIA teknolojilerinden ve stabilliğinden vazgeçeceğin bir fark yok. Bu yorumu yaparken çoğunun aksine iki kartı da güncel olarak kullandığımı belirteyim.

Yayıncılık diyorsan pek düşünmene gerek yok. 3060 daha iyi olacaktır. Zaten güç olarak NVIDIA teknolojilerinden ve stabilliğinden vazgeçeceğin bir fark yok. Bu yorumu yaparken çoğunun aksine iki kartı da güncel olarak kullandığımı belirteyim.
Konu dışı olacak özür dilerim fakat, hocam siz de palit dual var diye biliyorum black ile white arasında soğutma farkı var mı nasıl ısı değerleri memnun musunuz?

Geri
Yukarı