Yazın Olacak YGS Kursları

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yazın bir çok dershane vb. kurumları ygs kursları açıyor. Ben de yazın çalışmak istiyorum ama ne yapacağımı tam bilmiyorum. Şöyle ki şu ana dek 3 4 kez dershaneye gittim ve çoğunda ya dinlemedim ya çekindim ya da bu tarz durumlarla dershaneye sallamadım. Şimdi acaba bu tarz kurslara gitsem mi diye düşünüyorum. Eğer gitmezsem evde kendim çalışacağım. Sorularıma genel olarak yanıt alabileceğim ve kimya, fizik konularını genel olarak anlatabilecek bir tanıdığım var. Dershaneye gitmediğimde elimde kalacak para ile de kaç senedir yaptığım saçma sapan kitapları alma huyumdan kurtulup daha güzel kitaplar almayı planlıyorum. Şu ana dek evde ders çalışırken çok aşırı verim alamasam da ileride bunu atlatacağımı düşünüyorum. Nasıl fikirler önerirsiniz bana ?

Seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum. Dershane olayı kişiden kişiye değişiyor açıkçası. Tavsiyem 1-2 hafta boyunca sadece planlama yapman. Hedefini belirlemen. Derslerde temelin varsa ilk bini zorlayabilirsin en azından.

Kursların çok etkisi oluyor. Bir kez daha düşün derim. İnternet siteleri var soru çözümleri ve ders anlatımları yayınlayan. Çok iyi kaynaklar var. Danışabileceğin birisi olduğu için biraz daha iyi. Kurs olayını düşün. Sıkı çalışır isen ve temelin var ise halledersin.

Ben dershaneye gitmeyi gerçekten sevmiyorum. Bana göre git gel ayrı, verilen para ayrı bir dert. Şu sıralar kütüphaneye gidiyorum ve gerçekten çok verimli olduğunu düşünüyorum. Sessiz ortam gerçekten derse teşvik ediyor. Denemelisin. :)

Seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum. Dershane olayı kişiden kişiye değişiyor açıkçası. Tavsiyem 1-2 hafta boyunca sadece planlama yapman. Hedefini belirlemen. Derslerde temelin varsa ilk bini zorlayabilirsin en azından.
Anlamadığım konuları özel ders alarak da anlattırabilme imkanım var ama yine de dershaneye gidecekler aşırı derecede yol katedecek ve ben de geri kalacağım diye korkmuyor değilim.

Anlamadığım konuları özel ders alarak da anlattırabilme imkanım var ama yine de dershaneye gidecekler aşırı derecede yol katedecek ve ben de geri kalacağım diye korkmuyor değilim.
Dershane sayesinde çok yol katedebileceğine inanıyorsan ve durumun da el veriyorsa gitmen senin adına faydalı olur. Şahsen bana göre dershane zaman kaybı.

Dershane sayesinde çok yol katedebileceğine inanıyorsan ve durumun da el veriyorsa gitmen senin adına faydalı olur. Şahsen bana göre dershane zaman kaybı.
Dediğim gibi şu ana kadar dershaneden falan pek verim alamadım. Ya dinlemedim ya dikkatim dağıldı ya da o tarz şeyler başıma geldi. Acaba kendimi değiştirebilir miyim diye düşünüyorum. Ne de olsa belki de bir daha gelmeyecek bir 3 aya giriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı