Yeni anakartta mouse ve klavye çalışmaması

Yatanadam

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Çin'den aldığım yeni bir anakart var P55 model. BIOS'da mouse ve klavye çalışıyor fakat Windows ekranında çalışmıyor. Farklı mouse ve klavye ile denedim durum aynı, bilgisayara format attım durum aynı. BIOS'da USB ile ilgili tek bir ayar var onu da değiştirdim fakat sonuç aynı. Forumlarda benzer sorun yaşayan bir arkadaş sorununu çözmüş. Anakartının mouse ve klavyeye giden entegresi BIOS'da çalışıyor çünkü soğuk, bilgisayar açıldığında ise çalışmıyor ısındığı için, entegre bozukmuş yani. Bende de sanırım bu sorun var, iade de mümkün değil. Bu işten anlayan bir arkadaş varsa BIOS ekranında belki benim kaçırdığım bir ayar vardır, ya da bahsettiğim entegre bozuksa nasıl düzeltebilirim, nasıl soğutabilirim?

Şimdiden Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız anakart markasız bir model mi? Model belirtirseniz USB portlarının sürücülerini kurduğunuz zaman sorun ortadan kalkacaktır. Anakart modelini belirtin.

evet markasız modellerden , farzı misal bi sürücüsü olduğunu düşünelim nasıl yükleyebilirim ki , erişemiyorum mause ve klavyeye

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı