Yeni yazılıma başlayana verilecek tavsiyeler nelerdir?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Yazılım öğrenmek istiyorum. Özellikle web site geliştirmek, oyun tasarlayıp piyasaya sürmek ve uygulama tasarımlarında kullanacağım. Şunu söylemem gerekirse hiçbir şey bilmiyorum. Python tavsiye ediliyor yeni başlayanlara ama ben C+ başlamak daha iyi olur gibi geliyor. Bir de en önemlisi bunları öğrenirken İngilizce gerekir mi? Eğer gerekirse İngilizceyi halledeceğim.

İngilizce olmadan yapılmaz mı?

İngilizce olmadan ilerleyemeyeceksin. En basitinden bir fonksiyonun aldığı parametreyle ilgili bir hata yaşadın. Çözüme Türkçe aratarak ulaşamayacaksın.

İngilizce bilmek ilk programlama dilinden bile kıymetli.

İngilizceyle ilgili tavsiyem de şu olur: Oturup amele gibi gramer çalışma. İngilizceyi araç olarak kullanmayı öğrendiğinde dilinin geliştiğini fark edeceksin. İngilizceyi amaç haline getiren tanıdıklarımın hiçbiri benden iyi öğrenemedi.

İngilizce olmadan yapılmaz mı ?
Evet ve hayır. Yapılır ama güncel teknolojileri ve kompleks yapıları açıklayan kaynak/döküman bulamazsın Türkçe de. Var olan kaynaklar eski ne yazık ki. İngilizce biliyor olman kaynak çeşitliliğini arttıracak. Yoksa sadece syntax anlayacak kadar İngilizce zaten biliyorsundur diye düşünüyorum.

İngilizce olmadan yapılmaz mı ?
İngilizce seviyeniz en az A2 değilse bu sektörde ilerlemeniz mümkün değil. Türkçe kaliteli kaynak çok az bulabileceksin. Özellikle yeni başlayan biri yüzeysel anlatımla karşı karşıya kalınca tutorial hell dediğimiz bölümde kalacak.
Arkadaşlar selamlar. Yazılım öğrenmek istiyorum. Özellikle web site geliştirmek, oyun tasarlayıp piyasaya sürmek ve uygulama tasarımlarında kullanacağım. Şunu söylemem gerekirse hiçbir şey bilmiyorum. Python tavsiye ediliyor yeni başlayanlara ama ben C+ başlamak daha iyi olur gibi geliyor. Bir de en önemlisi bunları öğrenirken İngilizce gerekir mi? Eğer gerekirse İngilizceyi halledeceğim.
İngilizce seviyeniz düşükse c++ ile başlarsan birşey anlama ihtimalın çok daha düşük.

Meslek edineceksen Ingilizce sart. Gerekli, onemli vs degil; direkt sart. Jargonu anlamaz, kaynaklara erisemez, konferanslara katilamaz, alandaki en kiymetli meslektaslarinla tartisamazsin. A2, B8, C20 vs de bos is, olay sadece dokuman okumak degil. Konusmak, farkli fikirde de olsan bunu teknik olarak ifade edebilmek. Yoksa 2 hafta MMO oynayan liseli cocuk da iletisim kurabiliyor.

Geri
Yukarı