YouTube'a 768P çözünürlüklü video yüklenebilir mi?

Moderatör konuyu yanlış kategoriye (YouTube konularının açıldığı yerlere baktım ve öyle açtım, ona rağmen...) açtığım için ceza vermiş, onun bitmesini bekledim.
768p desteklenmiyor, YouTube kendisi 720p'ye downscale ediyor.
1080p'ye upscale yaparsanız görüntüde bozulma olacaktır. Olduğu gibi yükleyin.
Upscale nerede yapabilirim hocam? Denemek istiyorum. 1080P kalitesi çok da umurumda değil, sadece 768P kalitesi olarak yüklense bile olur. 1280x720 olarak downscale ediyor sanırım, o yüzden video kalitesi cidden kötüleşiyor.

1280x720 olarak downscale ediyor sanırım, o yüzden video kalitesi cidden kötüleşiyor.
Downscale edilen videoda bozulma olmaması, tam tersine daha iyi görünmesi gerekiyor. Tabii YouTube'un algoritmasından kaynaklı bir şey de olabilir, muhtemelen downscale ederken bitrate oranını da düşürüyor.

Video edit programlarında bu özelliği bulabilirsiniz, mesela DaVinci Resolve'da Clip Attributes seçeneklerindeki "Super Scale" ile upscale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Ama unutmayın, orijinal videodaki kaliteyi bulamazsınız. Önerim, bir de kendiniz 720p'ye downscale edip yüklemeniz. Çözünürlük dışında herhangi bir değerin değişmemesine özen gösterin.

768P monitör ile video kaydı yapıp YouTube'a yükleyince 720P olarak yüklüyor. Upscale mi yapmam lazım? 768P olarak yüklemek istiyorum.

Yok hocam 720p olur o siz bence bir montaj programından 1080p render yapıp öyle atın YouTube'a. Ayrıca videolar hemen VP09 codec olmuyorsa 720p atmayın. Avc1 codec olduğu zaman 720p çok bulanık gözüküyor 1080p ile daha az oluyor.

Geri
Yukarı