Zcash Madenciliği - Sık Sorulan Sorular

Peki tek ekran kartı mı daha mantıklı yoksa daha çok ekran kartı mı?
Mesela rx480 gibi ekran kartları alsam mantıklı olur mu? Şu an piyasa da yok ama olunca demek istedim. @105993

Peki tek ekran kartı mı daha mantıklı yoksa daha çok ekran kartı mı?
Mesela rx480 gibi ekran kartları alsam mantıklı olur mu? Şu an piyasa da yok ama olunca demek istedim. @105993
Soruyu tam anlamadım. Eğer tek bir sistemde 1 ekran kartı mı, yoksa çoklu kart mı dersen çoklu kart daha mantıklı. RX serisi Ethereum madenciliğinde daha performanslı.

Merhaba arkadaşlar. Makalede verilen örnekte, GTX 1070 ile 450 Sol/s gücünde ZEC madenciliği yapılabilıneceği ve bunun da ayda yarım ZEC kazandıracağı yazıyor. Benim Sol/s değerlerim 900'ün üstünde olmasına rağmen Nanopool'da aylık ZEC gelirini 0.60734 gösteriyor. Bununla ilgili bir fikri olan var mı?
Hocam Nanopool'daki verilerin altında "DENEYSEL. Ortalama blok zamanı, ortalama zorluk, zorluk değişim eğilimi ve son 6 saatlik ortalama hashrate temel alınarak hesaplanmıştır." diye bir ibare var. Bu da diğer hesaplama sitelerindeki farkı ortaya koyuyor. Ben 9 günde 0.1133 ZEC kazandım. Bu her 9 günde 0.1133 ZEC kazanacağım anlamına gelmiyor. Bu oranlar gün geçtikçe düşmeye devam etti ve edecek gibi gözüküyor. Diğer sistemlerin yaptığı madenciliğin grafiklerine bakıyorum. Birçoğunda tutarlılık mevcut. Benim grafiğimde sürekli iniş ve çıkışlar mevcut. Bilmem sizinde mi öyledir? Şimdilik Nanopool aylık 0.43247 ZEC kazanacağımı söylüyor. Bakalım bu ayın 23'ü belli olacak ne kadar kazanabileceğim.

Hocam Nanopool'daki verilerin altında "DENEYSEL. Ortalama blok zamanı, ortalama zorluk, zorluk değişim eğilimi ve son 6 saatlik ortalama hashrate temel alınarak hesaplanmıştır." diye bir ibare var. Bu da diğer hesaplama sitelerindeki farkı ortaya koyuyor. Ben 9 günde 0.1133 ZEC kazandım. Bu her 9 günde 0.1133 ZEC kazanacağım anlamına gelmiyor. Bu oranlar gün geçtikçe düşmeye devam etti ve edecek gibi gözüküyor. Diğer sistemlerin yaptığı madenciliğin grafiklerine bakıyorum. Birçoğunda tutarlılık mevcut. Benim grafiğimde sürekli iniş ve çıkışlar mevcut. Bilmem sizinde mi öyledir? Şimdilik Nanopool aylık 0.43247 ZEC kazanacağımı söylüyor. Bakalım bu ayın 23'ü belli olacak ne kadar kazanabileceğim.

Diğer sistemler derken neyi kastettiniz? Başka havuzlar mı yoksa başka para birimleri mi?

Daha önce belirttiğim gibi asus gtx 1060 6gb ile zcash mining yapıyorum. Gtx kartların ETH için çok uygun olmadığı söyleniyor ama birçok video da gtx 1062 ile 22-23 mh/s ETH mining hızına ulaşıldığı gözüküyor. Artı gtx 1060 ile de biraz OC yaparak 20,5-21 mh/s ulaşmak mümkün. (Ben 20 mh/s yi gördüm deneme amaçlı denerken aynı şartlardaki sol/s hızım ortalama 295 bu arada)

Bu şartlarda ETH kazmak sanki daha karlı gibi duruyor yanlış hesaplamıyorsam.

Beyler son durum böyle iyimi sizce düşükmü birde bu jaxx da neden görünmüyor kazanç

Dosya Ekleri

• ZAC.png
    ZAC.png
    193,7 KB · Görüntüleme: 124
4 tane KFA2 1070 1 tane Zotac Mini 1070 ve 1 tane Palit 1070 ile aynı anda Zcash kazabilir miyim? Yani 3 farklı ekran kartını 1 anakartta kullanabilir miyim?

Beyler son durum böyle iyimi sizce düşükmü birde bu jaxx da neden görünmüyor kazanç

0,01 ZEC 'e ulaştığın zaman nanopool önce payını alıyor. Devamında senin kazandıklarını hesabına geçmeye başlıyor tekrar 0,01 ZEC'e ulaşınca. Yani basitçe 0,02 ZEC'lik mining yapınca hesabına 0,01ZEC geçiyor.

Diğer sistemler derken neyi kastettiniz? Başka havuzlar mı yoksa başka para birimleri mi?

Daha önce belirttiğim gibi asus gtx 1060 6gb ile zcash mining yapıyorum. Gtx kartların ETH için çok uygun olmadığı söyleniyor ama birçok video da gtx 1062 ile 22-23 mh/s ETH mining hızına ulaşıldığı gözüküyor. Artı gtx 1060 ile de biraz OC yaparak 20,5-21 mh/s ulaşmak mümkün. (Ben 20 mh/s yi gördüm deneme amaçlı denerken aynı şartlardaki sol/s hızım ortalama 295 bu arada)

Bu şartlarda ETH kazmak sanki daha karlı gibi duruyor yanlış hesaplamıyorsam.

Diğer sistemlerden kastım havuzda mevcut kazı yapan bilgisayarların grafiği.
Nanopool | ZCash bu adresten havuzda mevcut kazı yapanları görebilirsiniz. Belki çok ütopik gelecek ama 2 milyon sol/s ile kazı yapan bir sistem var. :technopat: Sıralamadaki diğer sistemlerin grafiklerini bir inceleyin derim. Stabil kazı yapıyorlar.

ETH konusuna gelecek olursak şu an ZEC ile aynı değerde seyrediyorlar. Hatta ETH şu an yükselen bir değer olarak görülüyor. Hesap kitap işlerinden sonra mevcut kart ile ETH kazancı fazla ise tabii ki ETH kasın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı