Ryzen 5 5600 OC değerleri nasıl?

Selami Kaplan

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar.

Ryzen 5 5600 islemcime OC yaptım. Sizce değerler nasıl veya daha ileri gidebilir miyim? Test süresi bitene kadar sürekli 4.6 GHz de sabit çalıştı.

Soğutucu Noctua nh- 12s Redux.
Kasa Corsair iCUE 220t ARGB 3*120 mm.
Egzoz fanı 1 adet, Arctic bionix F120.

Dosya Ekleri

• IMG_20230329_175658.jpg
    IMG_20230329_175658.jpg
    216,8 KB · Görüntüleme: 166
  • IMG_20230329_180300.jpg
    IMG_20230329_180300.jpg
    128,3 KB · Görüntüleme: 161
İyi olmaz mı hocam, bilgisayarı sevmeye başladım cidden. 4.650 GHz'de Cinebench 68 derece geçmiyor. Oyunlarda da maksimum 55-60 derece.

BIOS'tan tüm fanlarım silent modunda olmasına rağmen.

Hocam bende ki sistem şöyle.
Ryzen 5 5600
ASUS TUF B550M-E
Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB.
ASUS GT 301 kasa.
Kendime uygun soğutucu arıyorum kaç haftadan beri bakıyorum ama hala kararsızım. RAM'lere çarpabilir çok büyük olabilir diye seçemiyorum ve bende ileride OC yaptığımda rahatça yetebilsin diye kule tipi arıyorum. RAM'lerim galiba yüksek profil diye geçiyor RGB olduğu için. Değebilir sığmaz diye baya detaylı bakıyorum. Siz ne dersiniz benim sistem için ne önerirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bende ki sistem şöyle.
Ryzen 5 5600
ASUS TUF B550M-E
Adata XPG Spectrix D41 TUF RGB.
ASUS GT 301 kasa.
Kendime uygun soğutucu arıyorum kaç haftadan beri bakıyorum ama hala kararsızım. RAM'lere çarpabilir çok büyük olabilir diye seçemiyorum ve bende ileride OC yaptığımda rahatça yetebilsin diye kule tipi arıyorum. RAM'lerim galiba yüksek profil diye geçiyor RGB olduğu için. Değebilir sığmaz diye bayağı detaylı bakıyorum. Siz ne dersiniz benim sistem için ne önerirsiniz?

Hiç düşünme, gir şimdi amazona ver siparişi, RAM'lerimiz aynı yüksek profil, ha değecek olsa bile fanı ayarlı olduğu için diğer tarafa da takabilirsin veya yukseltebilirsin.

Daha iyi soğutucu yok, geçen sene 100 dolar olan bu ürün, şu an 50 dolar.

Ses hiç yok, evet termal macun ile geliyor, ama bende Arctic MX4 vardı onu sürdüm.

Olmasaydı da almazdım ama macun. Üzerinde olan da kaliteli yeteri kadar.

2.fana hiç gerek yok hocam. Ver siparişi, tak direkt güzelce, bak keyfine.

Geldi taktım aga şu an Ryzen Master'da 34 ile 45 arası gidiyor yük altında değil video Chrome açıkken.

Ses hiç yok, evet termal macun ile geliyor, ama bende Arctic MX4 vardı onu sürdüm.

Olmasaydı da almazdım ama macun. Üzerinde olan da kaliteli yeteri kadar.

2.fana hiç gerek yok hocam. Ver siparişi, tak direkt güzelce, bak keyfine.
Kardeşim peki overclock için olarak ne ayarlar önerirsin sonradan bende mx4 sürüp yenilerim olmadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı