Ryzen 5 5600 OC değerleri nasıl?

Hayırlı olsun kardeşim. Takmissin zaten, değerlerin filan nasıl beğendin mi?

Geldi taktım aga şu an Ryzen Master'da 34 ile 45 arası gidiyor yük altında değil video Chrome açıkken.

Kardeşim peki overclock için olarak ne ayarlar önerirsin sonradan bende MX4 sürüp yenilerim olmadı

Hocam burada vardı ayarlar ya forumda. Orada manuel giriliyordu 3 değer, ben onları motherboard yapmıştım.

+200 MHz veriyorsun.

Curve Optimizer voltajda ben all Core -25 ile calistirmistim. Silikon kalitesine de bağlı.

Sen -15 verip dene istersen.

Son düzenleme:
Değerler bence müthiş CoD Warzone 60 dereceyi geçmedi. Valorant 57 58 filan en fazla yine 60. OC için Ryzen Master'dan mı yapacğaım BIOS'tan değil yani.

Değerler bence müthiş CoD Warzone 60 dereceyi geçmedi. Valorant 57 58 filan en fazla yine 60. OC için Ryzen Master'dan mı yapacğaım BIOS'tan değil yani.

Yok hocan BIOS'tan yapacaksın. Ryzen Master hiç yükleme bile. PC'nin kafası karışıyor.

Dedim ya soğutucu 10 numara 😀😀

Hayırlı olsun kardeşim. Takmissin zaten, değerlerin filan nasıl beğendin mi?

Hocam burada vardı ayarlar ya forumda. Orada manuel giriliyordu 3 değer, ben onları motherboard yapmıştım.

+200 MHz veriyorsun.

Curve Optimizer voltajda ben all Core -25 ile calistirmistim. Silikon kalitesine de bağlı.

Sen -15 verip dene istersen.

Yok hocan BIOS'tan yapacaksın. Ryzen Master hiç yükleme bile. PC'nin kafası karışıyor.

Dedim ya soğutucu 10 numara 😀😀
Hocam her şey için cidden teşekkür ederim. Soğutucu Noctua adı bile yetiyor f/p soğutucu. İnşaallah o.c yapınca da yazacağım iyi bir araştırma yapmam gerekiyor

Hocam her şey için cidden teşekkür ederim. Soğutucu Noctua adı bile yetiyor f/p soğutucu. İnşaallah o.c yapınca da yazacağım iyi bir araştırma yapmam gerekiyor
Ne yaptınız?

Soğutucuyu aldım güzel gidiyor ama bazı oyunlarda 70 72 derecelere çıkıyor. Neden oluyor bilmiyorum. Tahminimce kendinden gelen termal macun kalitesiz olabilir. Gt 301 kasa kullanıyorum.
72 dereceler normal zaten. Ben de SE-214 XT aldım ve şu anlık maksimum 73 derece gördüm o da BF V'te. OC yapacağım ben de.

öyle olunca bana biraz garip geliyor evet BF V'te ben de 72 gördüm. Diablo 4 de 73 74 olabiliyor. İnsan kule tipi olunca sürekli 65 ler de kalmasını istiyor.
Bence sürekli 65'ler zor bu işlemci için. Belki UV yapılırsa olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı