Anasayfa Haber 20 Bin Call of Duty: Warzone Hilecisi Engellendi

20 Bin Call of Duty: Warzone Hilecisi Engellendi

Call of Duty: Warzone Hile

Activision, Call of Duty: Warzone hilecisi 20 bin kişinin biletini kesti.

Activision tam da Call of Duty: Warzone 6. Sezon öncesinde 20 bin hileci için cezayı kesti. Şirket, 29 Eylül tarihinde popüler bir hileyi kullandığı tespit eden oyunculara darbeyi indirdiklerini duyurdu. Olaya yakın kaynaklar, bu oyuncuların da engellenen Twitch yayıncısı Nick Wagner tarafından kullanılan EngineOwning adlı abonelik tabanlı hile servisinden yararlanmış olabileceğini ileri sürüyor.

EngineOwning web sitesinden Call of Duty: Modern Warfare 2019 için hilesini de listeliyor. Yani bu Warzone’u da kapsıyor. Görünen o ki Infinity Ward hilenin ne zaman kullanıldığını anlayabiliyor ve muhtemelen bu konuda bir şeyler yapabiliyor. EngineOwning’in forumlarında da konuyla ilgili bolca şikayet olduğu paylaşılıyor.

Infinity Ward, Nisan’da da 70.000 Warzone hilecisini oyunundan uzaklaştırmış ve Temmuz’da da daha fazla engelleme dalgasının gelebileceği yönünde uyarıda bulunmuştu ki dediğini de yapmış oldu. Activision ise Ağustosta hile yapımcısı CxCheats’e dava açmış ve yazılımını satmayı durdurmasını istemişti.