Anasayfa Haber Apex Legends Mobile Beta Sürecine Giriyor

Apex Legends Mobile Beta Sürecine Giriyor

Apex Legends Mobile

Battle Royale türünün yenilikçi yapımlarından olan Apex Legends, Mobile etiketiyle akıllı telefon ve tabletler için yakında çıkış yapacak. Oyun başlangıçta “Hindistan ve Filipinler’de sadece birkaç bin oyuncu” ile sınırlı olarak bir beta test sürecinden geçecek.

Apex Legends’ın mobil versiyonu hakkında uzun zamandır yeni bir gelişme olmadı ancak Apex Legends Mobile yakın zamanda beta olarak oynanabilecek. EA, oyun için bölgesel bir betanın bu ay içinde başlayacağını duyurdu. Başlangıçta oyunun yalnızca “Hindistan ve Filipinler’e sunulacağı, ancak asıl planın oyunu yıl boyunca daha fazla ülkeye yaymak olduğu da belirtilenler arasında.

EA ayrıca Apex Legends Mobile hakkında bazı ayrıntıları da paylaştı. Bu bilgiler arasında en önemlisi ise oyunun Apex Legends portu değil doğrudan akıllı telefonlar için oluşturulmuş yeni bir versiyon olacağı. Apex Legends oyun direktörü Chad Grenier, bir blog gönderisinde “Apex Legends Mobile, akıllı cihazlarda mevcut olan en gelişmiş battle royale oyunu olacak. Bunun yanında oyun, geliştirdiğimiz kontroller ve yaptığımız optimizasyonlarla dokunmatik ekranlar için özel olarak tasarlandı.” açıklamasında bulundu. Bu açıklama aynı zamanda Apex Legends Mobile’ın çapraz platformu desteklemeyeceği anlamına geliyor. Ve mobil versiyon da, PC ve konsol tarafında olduğu gibi ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulacak

Günümüzde PC’de oldukça popüler olan oyunların mobil cihazlara da çıkması herkesi sevindiriyor. Riot Games birkaç ay önce League of Legends’ın mobil versiyonu olan Wild Rift’i piyasaya sürerken, Psyonix, Rocket League Sideswipe ile PC’deki oyuna benzer bir çalışma içerisinde. Bu arada PUBG Mobile, 1 milyar indirmeyi aşarak dünyanın en popüler oyunlarından biri olma yolunda yükselmeye devam ediyor. İlerleyen aylarda Apex Legends Mobile’ın neler başarabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.