Anasayfa Haber Forza Horizon 5 Duyuruldu! Çıkış Tarihi Açıklandı

Forza Horizon 5 Duyuruldu! Çıkış Tarihi Açıklandı

Forza Horizon 5 çıkış tarihi

Oyuncular tarafından merakla beklenen ve bir süredir sızıntı haberleriyle karşımıza çıkan Forza Horizon 5 etkileyici grafikleriyle beraber Xbox’ın E3 2021 sunumunda duyuruldu.

Gerçekçi grafikleriyle oyuncuların gönlünde taht kuran Forza Horizon serinin yeni oyunu Forza Horizon 5 nihayet resmi olarak duyuruldu. Microsoft ve Playground Games ortaklığıyla geliştirilen Forza Horizon 5 çıkış tarihi de 9 Kasım 2021 olarak açıklandı. Ayrıca Microsoft, Forza Horizon 5’in standart sürümünün ilk günden Xbox Game Pass‘e geleceğini de müjdelendi.

Playground Games tarafından geliştirilen oyun hakkında paylaşılan detaylara göz atacak olursak, yeni Forza Horizon oyununda Işın İzleme (Ray Tracing) ve photogrametri gibi gelişmiş grafik teknolojilerine yer verildiğini görüyoruz. Bu da bizleri daha gerçekçi grafiklerin beklediği anlamına geliyor.

Kasım ayında PC, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, oyuncuların sürüş tercihlerini karşılamak için ayarlanabilen çok sayıda üreticinin lisanslı araçlarına da ev sahipliği yapıyor. Bu açıdan her türden oyuncuya hitap edeceğini söyleyen oyunda, aynı zamanda Meksika’nın muhteşem görünen açık dünyası da bizleri bekliyor.

Açık dünya hakkında henüz detaylı bir açıklama yapmayan stüdyo, serinin yeni oyununda Meksika’nın ormanlarından çöllerine kadar birçok farklı mekanda yarışacağımızı söylüyor. Hatta yeni Forza Horizon oyunu için yayınlanan fragmanda sönmüş bir yanardağın etrafında mücadele edeceğimize de şahit oluyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Forza Horizon 5 fragmanı ile başa başa bırakalım.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.