Anasayfa Haber Yeni Dead Space Oyunu EA Play Live’da Duyurulabilir

Yeni Dead Space Oyunu EA Play Live’da Duyurulabilir

Yeni Dead Space oyunu EA Play Live 2021

Oyun sektörünün tanınan isimlerinden olan Jeff Grubb, yeni Dead Space oyununun 22 Temmuz’da tanıtılabileceğini ileri sürdü.

Electronic Arts’ın ikonik oyun serilerinden biri olan Dead Space her ne kadar üçüncü oyunuyla beraber sonlanmış olsa da, birçok oyuncu halen yeni Dead Space oyununun yolunu gözlüyor. EA cephesinden şu zamana kadar yeni Dead Space oyunu ile ilgili herhangi bir hamle gelmese de oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Jeff Grubb önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki yıllarda sevilen korku oyunu Dead Space ile yeniden karşılaşacağımızı dile getiren Grubb, bu oyunun da 22 Temmuz’da düzenleneceği açıklanan EA Play Live etkinliğinde duyurulabileceğini iddia etti. Bunun yanı sıra söz konusu oyun hakkında elde ettiği bazı bilgileri de oyunseverlerle paylaşan gazeteci, oyunun Star Wars: Squadrons’u geliştiren Motive Studios tarafından geliştirildiğini de belirtiyor.

Şimdilik EA cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını belirtelim. Ancak, geçtiğimiz günlerde Dead Space’in yazarı Antony Johnston Twitter üzerinden nereyse iki yıldır büyük bir video oyunu üzerinde çalıştığını söylemişti.

Yeni Dead Space oyunu

Aynı zamanda Johnston oyuncuların ısrarı üzerinde oyun hakkında ufak bir ipucu vererek, oyunda gerçekten kötü bir zaman geçiren bir karakteri canlandıracağımızı dile getirmişti. Fakat Johnston tüm bu yaşananların ardından her iki tweet’i de hızlı bir şekilde silmişti. Johnston’ın bu hamlesi de “Acaba serinin yeni oyunu mu geliyor?” sorusunu akıllarda çağrıştırmıştı.

Eğer, tüm bu söylentiler doğruysa serinin yeni oyununu özellikle PS5 gibi konsollarda görmek oldukça güzel olacaktır. Özellikle PS5’in Tempest 3D ses teknolojisi göz önünde bulunduracak olursak, oyunun gergin atmosferinin bu teknoloji sayesinde bambaşka boyutlara taşınacağını ve oyuncuları hiç olmadığı kadar gergin bir atmosferin bekleyeceğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Tabii, tüm bunların yanı sıra yeni neslin güçlü grafiklerini de unutmamak gerek.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.