Anasayfa Haber OCCT Stres Testi Yazılımı, Kıyaslama Aracıyla Güncellendi

OCCT Stres Testi Yazılımı, Kıyaslama Aracıyla Güncellendi

OCCT ile birlikte stres testi yaparken tüm bileşen değerlerini ayrıntılı bir şekilde takip edebilir, aynı zamanda sonuçlarınızı farklı testlerle kıyaslayabilirsiniz.

Donanım meraklılarının birçoğu tarafından bilinen OCCT, bilgisayarımızı test etmeye yarayan ve tabiri caizse sistemleri ağlatan bir stres testi yazılımı. Bu yazılım aldığı yeni güncellemeyle birlikte artık sonuçları kıyaslamamıza imkan tanıyan bir kıyaslama aracıyla destekleniyor.

Güncel OCCT 9 sürümüyle birlikte işlemciler ve bellek için kullanımı kolay bir araç sunulmuş. CPU testi, sırasıyla SSE ve AVX komut setleri için tek ve çok iş parçacıklı sonuçlar da dahil olmak üzere dört farklı ölçüt sağlıyor. Daha da önemlisi, sonuçları gösteren kısımda tüm ayrıntılı sistem bilgileri ve donanım sensör verileri raporlanıyor.

Yazılım tarafından kullanılan HWiNFO API sayesinde toplanan bilgiler oldukça kapsamlı. Kullanılan çekirdeklerin her biri için frekans değerleri, sıcaklık değerleri ve hatta GPU bellek bağlantı noktasının sıcaklığı gibi birçok veri görüntülenebiliyor.

OCCT 9 yazılımını indirmek için OCBASE resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

OCCT 9 ile Neler Değişti?

  • CPU ve bellek için kıyaslama özelliği eklendi.
  • Neler olup bittiğini hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için grafik çubuklarına anlamlı araç ipuçları eklendi.
  • Sistem bilgileriyle birlikte tüm izleme verileri ocbase’e yüklenecek.
  • Kullanıcı arayüzü yenilemesi.
  • Önemli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler.
  • Ayarlar ekranına kaydırma çubuğu eklendi.
  • HWInfo 7.05’e güncellendi.
Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.