iOS 14 Beta 1 ilk deneyimlerim

Arkadaşlar selam, dün sabah iPhone 11 Pro Max cihazıma iOS 14 Beta 1'i kurdum. Şu ana kadar ilk izlenim gayet iyi görünüyor. Bugün 2. günüm ve daha hiçbir bug ile karşılaşmadım. Bunun yanı sıra, Safari sanki daha akıcı gibi geldi bana. Olumsuz bir yön ise iOS 14 ile gelen birçok özellik daha Türkçe'ye çevrilmemiş. Örneğin, kamera herhangi bir uygulama tarafından kullanılırken sağ üstte yeşil bir ikon beliriyor. Bu ikona tıkladığınızda ise kameranın kullanıldığı bilgisi İngilizce. Veya ayarlar kısmına eklenen birkaç küçük ayar da şu anlık İngilizce görünüyor. Tabii ki bunlar küçük ve gündelik hayatı etkilemeyen detaylar.

how-to-install-ios-14-beta-ipados-14-beta-jpg.603711
iOS Beta'nın subreddit'ine bakarsanız, birçok kullanıcının küçük küçük buglar ile karşılaştığını görebilirsiniz. Ancak bir önceki betalara göre hatalar bi'hayli azalmış. İlk betanın neredeyse kullanılamaz halde olacağını düşündüğüm için cihazı tamamen yedeklemekle 2 günümü harcamıştım oysa ki... :D

Bunun dışında Apple, Instagram gibi üçüncü parti yazılımların bu betayla düzgün çalışamayabileceğini söylese de ben herhangi bir sıkıntı göremedim. Tek olumsuz yön, PIP modunun YouTube'da çalışamaması oldu benim için.

iOS 14'ün en sevdiğim özelliği ise arka tarafa dokunarak cihazı kontrol edebilmemiz oldu. Bu özellik gayet başarılı çalşıyor, hatta benim gibi telefonun iki katı kalınlığında kılıf kullananlar bile rahatça bu özelliği kullanabiliyor. Bu özellik WWDC'de bahsedilmedi ancak bence en kullanışlı özelliği olmuş. En sevmediğim özelliği ise Müzik Widget'ının sadece Apple Music ile çalışması. Keşke Spotify'la da çalışabilseymiş bu özellik. E bildiğimiz Apple :D

Her neyse, daha kullanalı iki gün oldu. Şimdilik izlenimlerim bu yönde. Okuduğunuz için teşekkürler, eğer talep gelirse incelemeye devam edebilirim. :)

YorumlarBlog girdisi detayları

Ekleyen
Üye Adı:
Görüntüleme
105
Yorumlar
3
Son güncelleme
Değerlendirme
5,00 star(s) 1 değerlendirme

Teknoloji kategorisindeki diğer girdiler

Bu girdiyi paylaş

Yukarı