Oyun için DraugerOS'a geçilir mi?

MMEEMMOO.exe

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox One S 825 GB
Piranha Gaming Keyboard
Logitech M171
Meslek
Öğrenci
Oyunlarda düşük FPS alıyorum atmalar, çökmeler vesaire oluyor DraugerOS'a geçmeyi düşünüyorum geçilir mi?

Oyunlarda düşük FPS alıyorum atmalar, çökmeler vesaire oluyor DraugerOS'a geçmeyi düşünüyorum geçilir mi?
gta5(epic games) gmod,cs2,geo dash,half-life 1-2,max payne 1,warband,bannerlord(xbox uygulamasından),pro soccer online, my summer car,zula,witcher 3 oynuyorum

Oyunlarda düşük FPS alıyorum atmalar, çökmeler vesaire oluyor Draugeros'a geçmeyi düşünüyorum geçilir mi?

Linux'da oyun oynanmaz. (Linux kullanıyorum)

(2 3 tane oyun denedim hepsinde Windows dakinden katlarca az FPS aldım belki senin oynayacağın oyunlarda böyle değildir bilemem)

i5 1035G1 MX330 2 GB 8 GB 2667MHz RAM

Bu oyunlardaki FPS düşmelerinin nedeni yazılım değil donanım da olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi?

Oyunlaeı oynarken cihaz şarja takılı mı?

NVIDIA batteryboost ayarı açık mı?

Bunları bir kontrol et.

Linux dağıtımları genel olarak daha az kaynak tükettikleri için kaynak tüketimi sebepli yaşadığın performans kayıpları azalacaktır. Kartında Vulkan apisi olduğu için ProtonDB üzerinde desteklenen her oyunu oynayabilirsin ama performans artışı noktasında net bir şey demek zor. Deneyip görmen daha doğru olur.

İlla draugeros gibi saf oyunculuk odaklı bir dağıtıma geçmene gerek yok. Pop!_OS veya Linux Mint gibi bir dağıtımla başlayabilirsin.

Bu oyunlardaki FPS düşmelerinin nedeni yazılım değil donanım da olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol ettin mi?

Oyunlaeı oynarken cihaz şarja takılı mı?

NVIDIA batteryboost ayarı açık mı?

Bunları bir kontrol et.

Linux dağıtımları genel olarak daha az kaynak tükettikleri için kaynak tüketimi sebepli yaşadığın performans kayıpları azalacaktır. Kartında Vulkan apisi olduğu için ProtonDB üzerinde desteklenen her oyunu oynayabilirsin ama performans artışı noktasında net bir şey demek zor. Deneyip görmen daha doğru olur.

İlla draugeros gibi saf oyunculuk odaklı bir dağıtıma geçmene gerek yok. Pop!_OS veya Linux Mint gibi bir dağıtımla başlayabilirsin.

Abi LoL indirdim Linux'a 3 FPS oynuyordum yemin ederim bendemi sorun var o zaman?

Geri
Yukarı