Çözüldü Formatlı Dizüstü Bilgisayar Taraması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Evet herkese merhaba.:) Öncelikle iyi bayramlar herkese.(y)

Şimdi, Haziran'ın ortalarında Masaüstü ve dizüstü bilgisayarımı mahalle bilgisayarcısına (Bakkal'da diyebilirsiniz.:D) götürmüştüm.

Neyse, her ikisine Kaspersky Anti-virüs yüklendi (2014 sürümü, kazık yemiş gibi oldum. Gerçi, daha başka yerlere sorduğumda sürümler arası sadece yıl farkı olduğunu söylediler. Ama bilemiyorum:confused::eek:) ve, format atıldı.

Ayrıca, masaüstüne 1.5 TB disk takıldı ve macun sürüldü (Yanlız bunda da, benim 5-6 kısma ayrılmış benim disk. C,D,E,F,G,H gibi gibi. Geri döndüğümde detaylı bir konu açarım onun için.(y)) işlemlerden sonra tatil telaşı, işler güçler derken, sistem taraması bugüne kadar geldi.
Neyse şimdi, Murat Hocam'ın sistem tarama raporlarını paylaşıyorum.(y)

Not: Bu Dizüstü bilgisayarım.
Not 2: Birde, Scvhost.exe dosyaları ile karşılaştım.(n)

Sistem taraması 1: read.php (1. yöntemle yaptım.)
Sistem Taraması 2: Download Scan 2015-7-18-20-8.txt

Exe.png

Not 3: Film izlediğim sırada çıkmıştı. Görev yöneticisinden kapabilmiştim. Birde, sesli uyarı yapıyordu, yükleyin diyeo_O:dikkatli:

Bilinmeyen.png

Gariplik.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Film sitelerinde bulunan reklamlardan dolayı sana zararlı bir eklenti yükleme adresine yönlendirmiş. Sen de kabul etmemişsin. Yani bunda bir problem yok.

c:\windows\autokms\autokms.exe dosyası ve c:\program files\k-lite codec pack klasör içeriğini sil.

Bir an önce Windows 8.1 veya 10'a geç. Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal Videoda nasıl diskleri birleştireceğin dahil her şey mevcut.

• Beğen
İfadeler: CYP
Sen de kabul etmemişsin. Yani bunda bir problem yok.
c:\windows\autokms\autokms.exe dosyası ve c:\program files\k-lite codec pack klasör içeriğini sil.
Bir an önce Windows 8.1 veya 10'a geç. Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal Videoda nasıl diskleri birleştireceğin dahil her şey mevcut.
Peki ama kafama takılan bir kaç soru var(n):
1) 8.1 orjinal ve 64 bit mi ? Çünkü, şimdiki oyunlar 64 bit istiyor. Bir de, RTM bağlantısında önerdiğiniz 8.1 para istiyor mu ? Yoksa ücretsiz yükseltme mi ? Orayı tam anlamadım.
2) Windows 7 isteyen oyunları 8.1'de de çalıştırabilir miyim ? Oynayacağım bir sürü oyun var.:kararsız: Tabi masaüstü için. Dizüstü oyun çalıştırmıyor.:)
3) Yüklersem eğer, Kaspersky'ı nasıl aktarabilirim ?;)

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Kullandığın Windows 7 zaten korsan. Windows 8.1 ücretlidir. Satın alın veya öğrenci isen ücretsiz lisansa sahip olabilirsin. Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma Rehberi | Sayfa 5 | Technopat Sosyal 64 bit sistemi kurun.

2) Windows 7'deki oyunları 8.1'de de oynarsın.

3) Formatçı Kaspersky kurduysa orijinal değildir zaten. Satın aldıysan sende ürün anahtarı olması gerekir. Onunla ürünü etkinleştirebilirsin. Ücretsiz antivirus yazılımları da kullanabilirsin.

• Beğen
1) Kullandığın Windows 7 zaten korsan. Windows 8.1 ücretlidir. Satın alın veya öğrenci isen ücretsiz lisansa sahip olabilirsin. Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma Rehberi | Sayfa 5 | Technopat Sosyal 64 bit sistemi kurun.
Hayır bir şeyi anlamadım. Şimdi, önerdiğiniz RTM bağlantısında dropbox'dan ve yandex'deki linklerle Windows 8.1'i yükleyebilir miyim?o_O Oradan usb belleğe yazdırıp adımları takip ederek kurabilir miyim?o_O:technopat:
Dropbox.png

Not: dediğiniz dosyayı buldum ama exe. olanını burada bulamadım.(n) Ama raporda exe. hali görünüyor.
Exe yok.png

2. Link hasarlı. Bios güncel değile benziyor:
https://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/h9et90ww.exe
Denetim masasından bunları kaldır:
Adobe Flash Player 17 ActiveX
Adobe Flash Player 17 NPAPI
Facebook Video Calling 3.1.0.521
Scan_2015-7-21-0-9.txt (Rgghost)
Abi, önerdiğiniz link bios güncellemesi mi?:paragöz:
Birde, adobe flashları sildi ama, bir şeyler eksik kalır mı?
Adobe.png

Not: Autokums.exe'yi burada buldum.(n)
Txt.png

Evet yüklersin ancak etkinleştiremediğin için birçok özelliği kısar. Dreamspark'tan öğrenciysen ücretsiz alabilirsin.

• Beğen
Renkli olan .exe'dir. c:\windows\autokms\ klasörünü tamamen sil.
RTM olanı indirip kurabilirsin, videolu anlatımı izleyip konuyu iyice okuyun.

Flash Player'in eski sürümünü kullandığın için kaldırmanı istedi. Resmi sitesinden güncel olanı kurabilirsin.

Evet yüklersin ancak etkinleştiremediğin için birçok özelliği kısar. Dreamspark'tan öğrenciysen ücretsiz alabilirsin.
Peki, tam olarak neyden kısar? Office programları veya belirli programları (oyunları vb.) gibi mi?(n) Yanlız, orda yazan kod kısmını bulsak bile (internette kolayca bulunabileceği yazıyor:yaz:) bir etkisi olmaz mı?(y)

Bakkalcı kaç para aldı bunlara ? Korsan AV ve IS yüklemiş. Kişiselleştirme ayarlarını kapatır, sağ altta kocaman Build sürümünü yazar, ikide birde etkinleştir diye uyarır ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Masaüstü Arkaplanı eklersen onu da siyah bir arkaplan ile değiştiriyordu.
@CYP

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı