Samsung Galaxy S4 Virüs Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Samsung Galaxy S4 kullanıyorum. Alalı 4 ay oldu. Hepsiburada sayesinde aldım. Arkadaşlarımdan ve buradan tavsiye almıştım. Karşıt fikirler oluşmuştu. Bu konuya değinmek için bir konu açaçağım 1 aya kadar.

Sorunum ise internette bir siteye girdiğim zaman o site açılıyor sorna sekmede bir şey daha yükleniyor farklı bir sayfa açılıyor. Sonra farklı bir sayfa açılıyor.

Bu sayfalarda: Hediye kazandınız, virüs bulaştı diye 10 kere telefon titriyor açılan link yapıyor bunu, Samsung S4 telefonunuzu 5.0 androide güncelleyin gibi sayfalar açılıyor. Yeni tarayıcılar ve Clean Master gibi programlar indirdim hiç bir işe yaramadı. Telefondan girdiğim pek bir yerde yok. Facebook, Youtube ağırlıklı daha çok.

Farklı sekmeler açılsa kapatırım asıl sekmeme bakarım. Ama bu öyle değil aynı sekme içinde çıktığı için geri tuşuna bassam bile ileri atıp yine aynı sayfaya atıyor beni. Yani istediğim link dışı her yeri açıyor.

Mesela bir örnek daha vereyim. Facebook üzerinden Merlinin Kazanı bir şey paylaşıyor. Atıyorum en son Warcraft'ın filminden bir kesit paylaştılar bir açamadım o linki açılıyor ardı ardına başka sayfalar açılıyor daha sonra...

Fabrika ayarlarına döndürürsem düzelir mi bilmiyorum ama döndürmek istemiyorum. Bildiğiniz çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

@Ali Güngör @Recep Baltaş @Murat5038

KTS veya Kaspersky android sürümü ile taratabilirsin. Orj. rom kullanmıyorsan bundan da kaynaklanır. Gereksiz programları kaldır. Adblock gibi reklam engelleyici kullanmayı deneyebilirsin.

Adblock işe yaramadı, yarın Kaspersky android sürümünü deneyeceğim. Konuya ona biteni yazarım. Açılan şey reklam olsaydı Adblock belki engellerdi ama direk link olarak açılıyor.

Clean Master gibi uygulamalar zaten yarardan çok zarar veriyor. Kullanmanız gereksiz. Cihaz ROOT'lu mu? Farklı tarayıcılarla denediniz mi? Denemediyseniz deneyip sonucu bildirirsiniz.

Bu tip yönlendirmelere cihazdaki uygulamalar da sebep olabiliyor. Şüphelendiğiniz gereksiz uygulamaları kaldırın. Fabrika ayarlarına döndürmeyi düşünüyorsanız onun yerine Hard Reset atın.

Programlardan başka web siteleride full reklam içeriyor. Tamamen seninle alakalı olan bir durum değil. Galaxy note3 n9005 kullanıcısıyım. 5.0 stock rom kullanıyorum. Girdiğim web sitelerinin %80 i full reklam içerdiği için sürekli sizede olduğu gibi "virus bulaştı güncelleyin" gibi saçma salak ve asılsız bir ton sayfa açılıyor telefon falan titriyor. Çoğu kişide bunun virus oldugunu sanıyor. Durumun virus ile alakası yok. Web siteleri artık tamamen reklam manyağı oldugu için piyasa bu duruma geldi. Chrome kullanıyoriseniz tarama verilerini temizleyin ve Clean master yerine ccleaner kullanabilirsiniz. Pc için adblock plus yükleyebilirsiniz hiç sıkıntı kalmıyor reklamlarla alakalı. Android için adblock root olmadan iyi çalışmıyor sanıyorum fakat deneme imkanım olmadı.

Şu rom kullanma olayını hiç mi hiç bilmiyorum. Anlatırsanız sevinirim.

@Murat5038 30 günlük ücretsiz sürümlü virüs programını denedim olmadı.

Clean Master gibi uygulamalar zaten yarardan çok zarar veriyor. Kullanmanız gereksiz. Cihaz ROOT'lu mu? Farklı tarayıcılarla denediniz mi? Denemediyseniz deneyip sonucu bildirirsiniz.

Bu tip yönlendirmelere cihazdaki uygulamalar da sebep olabiliyor. Şüphelendiğiniz gereksiz uygulamaları kaldırın. Fabrika ayarlarına döndürmeyi düşünüyorsanız onun yerine Hard Reset atın.

Cihaza ROOT yapılmadı. Daha yeni 4 ay oldu alalı. Belki ilerleyen sürelerde düşünürüm düşünürsem. Denemediğim tarayıcı kalmadı. Hepsinde olmaya başladı.

Programlardan başka web siteleride full reklam içeriyor. Tamamen seninle alakalı olan bir durum değil. Galaxy note3 n9005 kullanıcısıyım. 5.0 stock rom kullanıyorum. Girdiğim web sitelerinin %80 i full reklam içerdiği için sürekli sizede olduğu gibi "virus bulaştı güncelleyin" gibi saçma salak ve asılsız bir ton sayfa açılıyor telefon falan titriyor. Çoğu kişide bunun virus oldugunu sanıyor. Durumun virus ile alakası yok. Web siteleri artık tamamen reklam manyağı oldugu için piyasa bu duruma geldi. Chrome kullanıyoriseniz tarama verilerini temizleyin ve Clean master yerine ccleaner kullanabilirsiniz. Pc için adblock plus yükleyebilirsiniz hiç sıkıntı kalmıyor reklamlarla alakalı. Android için adblock root olmadan iyi çalışmıyor sanıyorum fakat deneme imkanım olmadı.

Aslında reklam gibi bir şey değil bu. Reklam olsa açılan sayfada olur tıklar kapatırım ama bu o sekmedeki bakmak istediğiniz siteyi kapatıp kendisi reklam türünden sizin dediğinize benzer şeyler açılıyor.

Reklam o farklı birşey değil. Biraz ileri seviye oldugu için kapatılmıyor. Durum sizinle alakalı değildir büyük ihtimal.

Belirli sitelerde oluyorsa yönlendirmeli reklamdır o muhtemelen. Her sitede mi oluyor?

Diğer dediklerimi uyguladınız mı?

Adblock işe yaramadı, yarın Kaspersky android sürümünü deneyeceğim. Konuya ona biteni yazarım. Açılan şey reklam olsaydı Adblock belki engellerdi ama direk link olarak açılıyor.

Virüsü de denedim olmadı.

Tek dediğiniz bu rom işini hiç bilmiyorum. Anlatırsanız uygularım. Yapılacak olan işlem root gibi garantiden çıkarıcak bir şey değilse sorun yok.

Orj. rom kullanmıyorsan bundan da kaynaklanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı