0.16'lık yüzdelik dilimle gidilebilecek lise önerisi

Evet biraz öyle olmuş, sınav sonucu gerçekse tebrik ederim.

Önce size yanıt vererek başlamak istedim. Hocam bütün konuyu okudunuz mu? Arkadaşa yanıtımı da. Neden böyle olduğunuzu anlayabiliyorum ama herkese karşı da böyle yapmak kötü değil mi? Ben öyle yapmak istesem "LGS'de 0.16'lik dilime girdim!" gibi şeyler yazabilirdim. Dediğim gibi ben egodan kibirden nefret ederim. Bu tercih konusunda pek bilgim yoktu. Bu konu çok yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Teşekkürümü altta belirtirim herkese ama size de tebrik ettiğiniz için teşekkürler.

Doğru düzgün bir öneri alamamışsınız. IEL, Galatasaray veya kabataş yazmanıza bile gerek yok 0.16 oralar için yüksek bir yüzdelik. AFL, Çapa, IFL deneyebilirsiniz. Ankara fen de tutmaz muhtemelen. Söylediklerinden sadece çapa garanti tutar, IFL veya AFL için tam sınırda kalıyorsun. Bu sene yüzdelik dilimler düşecek muhtemelen o yüzden onlar da tutmayabilir. Tofaş fen önermiyorum. Hem gidip gördüğüm hem de çevremden gidenler vardı. Tabii tercih senin.

Hocam çok teşekkür ederim öneriniz için. Kafama takılan tek şey Tofaş Fen oldu. Bursa'da akrabalarım var ve ailem bir akrabanın yanına gitmemi yatılıdan biraz daha çok istiyor. Tofaş'ı da önermişlerdi. Bir de Borsa Fen lisesi vardı sanırım. Orası hakkında bir bilginiz var mı? AFL Çapa ve orasını yazabilirim bu yüzden soruyorum.

Öncelikle başarını tebrik ediyorum. Gitmek isteğin liseleri en çok gitmek istediğinden en aza doğru yaz işte artık hangisi tutarsa. Ama şu tercih dönemi bir gelmedi gitti ben bayağı stresliyim 2,88 yapmışım genelde. Görünce üzüldüm epey😞

Hocam üzmeyin kendinizi. Hayatın sonu değil. Hayırlısı buydu belki de. Zaten sen nerede olursan ol çalışırsan YKS'yi halledebileceğini düşünüyorum. Kafaya takmayın çok fazla. Ayrıca sizi de tebrik ederim bende. Öneriniz içinde teşekkür ederim. :)

Lise tavsiyesi değil de kıyaslama yapmak gerekirse hem AAAL çıkışlı hem de Kayseri Fen çıkışlı tanıdıklarım olarak şunu söyleyebilirimki, AAAL'de okuyabilecekken sakın Kayseri'ye gitme, AAAL'deki öğrenci profilinin genel başarısı daha iyidir. Bilgim olmasa da, belki bazı dönemler Kayseri Fenden daha iyi derece yapmış çocuklar çıkmıştır fakat tartışılamayacak bir kıyaslama varsa o da sosyal ortamdır. Hem lise hem de özellikle şehir olarak bu konuda kıyaslama yapmak çok saçma olur.

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Kafamda bulunucak.

Tekrardan belirtmek isterim, herkese teşekkürler. 💙

Hocam çok teşekkür ederim öneriniz için. Kafama takılan tek şey Tofaş fen oldu. Bursa'da akrabalarım var ve ailem bir akrabanın yanına gitmemi yatılıdan biraz daha çok istiyor. Tofaş'ı da önermişlerdi. Bir de borsa fen lisesi vardı sanırım. Orası hakkında bir bilginiz var mı? Afl çapa ve orasını yazabilirim bu yüzden soruyorum.

Imkb güzel yer. Şahsen Tofaş ile imkb arasında kalsam imkb tercihim olurdu.

Kayseri fenden mi memnun değildi?
Hocam AAAL'den geldi Kayseri Fen'e.

Lise tavsiyesi değilde kıyaslama yapmak gerekirse hem AAAL çıkışlı hem de Kayseri Fen çıkışlı tanıdıklarım olarak şunu söyleyebilirimki, AAAL'de okuyabilecekken sakın Kayseri'ye gitme, AAAL'deki öğrenci profilinin genel başarısı daha iyidir. Bilgim olmasada, belki bazı dönemler Kayseri Fenden daha iyi derece yapmış çocuklar çıkmıştır fakat tartışılamayacak bir kıyaslama varsa o da sosyal ortamdır. Hem lise hem de özellikle şehir olarak bu konuda kıyaslama yapmak çok saçma olur.
Ben kıyaslama mı yaptım? Arkadaşım böyle böyle ordan oraya geldi dedim. Nerde kıyaslama? Bilginiz yoksa da saçma sapan yorum yapmayın kafanıza göre. Ben olanı söyledim bu kadar.

Hocam AAAL'den geldi Kayseri Fen'e.

Ben kıyaslama mı yaptım? Arkadaşım böyle böyle ordan oraya geldi dedim. Nerde kıyaslama? Bilginiz yoksa da saçma sapan yorum yapmayın kafanıza göre. Ben olanı söyledim bu kadar.
Kıyaslamayı kendimce yaptım bunun neresine alındın? Kuzenim ve eski bir yakın arkadaşım AAAL mezunu bizim unide de kayseri fen çıkışlı 2 arkadaşım var üstüne her iki şehirde de belli bir süre kaldım yani kafamdan uydurma bir şey yok ortada. Ayrıca yok AAAL'nin eğitimi daha iyidir, yok Kayseri Fen'nin eğitimi daha iyidir diye bir tabirimde yok. Bir de sosyal ortama değinmiştim bu konuda hiç kimse Kayseri'yi Ankara'nın üstüne konumlandırmaz. Bu konu hakkında bilgin yoksa da istersen forumdan konu açabilirsin. Son olarak her iki liseninde mezun listelerine bakarakta aşağı yukarı her iki liseninde öğrenci profilinin genel olarak nasıl olduğuna kendinde bakabilirsin. İyi forumlar.

Herhangi bir devlet lisesinin eğitim kalitesi birbirinden çok farklı değil, eğer devlet lisesine gideceksen lisenin konumuna (AFL dağbaşında bir yerde atıyorum, ama AAAL'nin konumu çok güzeldir), genel öğrenci profiline ve idaresinin tutumuna (sert/yumuşak vs) bakman daha iyi olur hocam. Ama bence devlet liselerinden önce yabancı liselerden burs kapmaya çalış. Alman Lisesi, Robert vs, herhangi birinde okursan içinde bulunacağın ortamla devlette okurken içinde bulunacağın ortam çok daha farklı. Memleketin üst sınıflarının başarılı öğrencilerinin gittiği okullar o tarz yerler. Devlet liselerinde (isterse Galatasaray olsun) aynı durum yok.
Devlet seçecek olursan Ankara'da AAAL öneririm rahat bir okul, öğrencilerinin çeşitliliği de çok fazla. Embesil olanı da var üstün zeka olanı da :) İstanbul'da Çapa AFL gibi bir yer diye biliyorum, puanı daha düşük ama bir fark olacağını sanmam. Torpilli hocalar, konforlu olmayan yurt ortamı, iyi öğrenciler kısaca. Bursa'dakileri bilmiyorum ama ben olsam deprem riskinden dolayı İstanbul tercih etmezdim, eğer devlette okuyacaksan Ankara ya da Bursa ideal duruyor.

Önce size yanıt vererek başlamak istedim. Hocam bütün konuyu okudunuz mu? Arkadaşa yanıtımı da. Neden böyle olduğunuzu anlayabiliyorum ama herkese karşı da böyle yapmak kötü değil mi? Ben öyle yapmak istesem "LGS'de 0.16'lik dilime girdim!" gibi şeyler yazabilirdim. Dediğim gibi ben egodan kibirden nefret ederim. Bu tercih konusunda pek bilgim yoktu. Bu konu çok yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Teşekkürümü altta belirtirim herkese ama size de tebrik ettiğiniz için teşekkürler.

Hocam çok teşekkür ederim öneriniz için. Kafama takılan tek şey Tofaş Fen oldu. Bursa'da akrabalarım var ve ailem bir akrabanın yanına gitmemi yatılıdan biraz daha çok istiyor. Tofaş'ı da önermişlerdi. Bir de Borsa Fen lisesi vardı sanırım. Orası hakkında bir bilginiz var mı? AFL Çapa ve orasını yazabilirim bu yüzden soruyorum.

Hocam üzmeyin kendinizi. Hayatın sonu değil. Hayırlısı buydu belki de. Zaten sen nerede olursan ol çalışırsan YKS'yi halledebileceğini düşünüyorum. Kafaya takmayın çok fazla. Ayrıca sizi de tebrik ederim bende. Öneriniz içinde teşekkür ederim. :)

Öneriniz için çok teşekkür ederim. Kafamda bulunucak.

Tekrardan belirtmek isterim, herkese teşekkürler. 💙

Hocam ben Bursa'da yaşıyorum.Bursa Anadolu Lisesi mezunuyum.Daha bu sene mezun oldum.Tofaşa ve Borsa İstanbul Fen Lisesine gitmiş bir çok arkadaşım var.Genel olarak benim yaptığım çıkarım Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin daha mantıklı olacağı.Zira Tofaş Fen seçip memnun kalmayarak BİF'e nakil aldıran iki tanıdığım var.Bu arada başarınız için tebrik ederim.

Hocam güzel bir yüzdelik yapmışsınız helal olsun. Ama bence bu lise olayını abartmayın ülkemizin eğitim sistemi malum ortada devlet liselerinin çoğu aynı yapı üzerinde ezber eğitimde önerim özel liselerdir. Şöyle bir konuda var nerede okursan oku YKS çalışırsan yapıyorsun okullun tek katkısı OBP puanı olabilir tabii bu benim görüşüm diğer hocalarım daha iyi bilir. Ama kendini geliştirebileceğin bir lise olsun. Hayatında başarılar en hayırlısı neyse o olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı