0.16'lık yüzdelik dilimle gidilebilecek lise önerisi

Eğer ailenizin durumu varsa özel okullara sormanızı öneririm. 2021 de 493 puanla 0.03 dilime girmiştim. Özel okuldayım ve gayet mutluyum.

Dostum kabataş erkekte okuyorum şu an ve bir sürü fenden nakil alan arkadaşım var okulda, hepsi ortamı çok kötü burası asıl lise ortamı diyorlar. Benim sana şahsi önerim kabataş gsl iel kal gibi daha çok proje Anadolu liselerine yönelmen, bu okullar arasından da üniversitede yurt dışına gitmek istiyor musun ya da yurtta yatılı mı okuycaksın gibi şeyleri göz önünde bulundurarak bir tane seçmen yönünde.

Dostum kabataş erkekte okuyorum şu an ve bir sürü fenden nakil alan arkadaşım var okulda, hepsi ortamı çok kötü burası asıl lise ortamı diyorlar. Benim sana şahsi önerim kabataş gsl iel kal gibi daha çok proje Anadolu liselerine yönelmen, bu okullar arasından da üniversitede yurt dışına gitmek istiyor musun ya da yurtta yatılı mı okuycaksın gibi şeyleri göz önünde bulundurarak bir tane seçmen yönünde.

Kal kadıköy Anadolu lisesi mi? Yoksa kabataş Anadolu lisesi olarak mı kullandınız.
Bir de nakil alan arkadaşlarınız hangi liselerden nakil almıştı?

Arkadaşlar selam. Fen liselerinden birine gitmek istiyorum. Ankara fen ağır basıyordu biraz fakat 0.11'le almış geçen yıl. Bu yıl gidebilir miyim veya en iyi nerelere gidebilirim?

Eki Görüntüle 1833672

Tofaşa gelin hocam çok iyi lisedir yardımcı olurum size ben de oradayım. :)

Kal kadıköy Anadolu lisesi mi? Yoksa kabataş Anadolu lisesi olarak mı kullandınız.
Bir de nakil alan arkadaşlarınız hangi liselerden nakil almıştı?

Kadıköy için, kabataşın kısaltması kel. Nakil alan bayağı biri var. Ankara fenden capadan, iaflden... Hepsi de fen liselerindeki sosyal aktivite ve sosyal çevre konularındaki eksikliklerinden yakınıyor. Kişisel gelişim ve aynı zamanda YKS başarısı olarak da kabataşın onlara daha çok şey kattığından bahsediyorlar.

Ufaktan bir baktım bu seneki durumlara. Sanki 2019a yakın olacak yüzdelikler. Benim size önerim burada kadıköy Anadolu, Ankara Anadolu, cağaloğlu Anadolu olacaktır. Cağaloğlu aralarından tek Almanca olan ama aynı zamanda da pansiyonu sıkıntılı. Yani eğer orayı tercih ederseniz iyice araştırın derim. Onun dışında yurt dışında üniversite düşünüyorsanız yabancı özeller de oldukça mantıklı. Burs başvurusunda bulunup şansınızı deneyebilirsiniz. Önereceğim yabancı özeller de alman lisesi, robert, Üsküdar Amerikan ve Avusturya lisesi.

Son düzenleme:
Kadıköy için, kabataşın kısaltması kel. Nakil alan bayağı biri var. Ankara fenden capadan, iaflden... Hepsi de fen liselerindeki sosyal aktivite ve sosyal çevre konularındaki eksikliklerinden yakınıyor. Kişisel gelişim ve aynı zamanda YKS başarısı olarak da kabataşın onlara daha çok şey kattığından bahsediyorlar.

Ufaktan bir baktım bu seneki durumlara. Sanki 2019a yakın olacak yüzdelikler. Benim size önerim burada kadıköy Anadolu, Ankara Anadolu, cağaloğlu Anadolu olacaktır. Cağaloğlu aralarından tek Almanca olan ama aynı zamanda da pansiyonu sıkıntılı. Yani eğer orayı tercih ederseniz iyice araştırın derim. Onun dışında yurt dışında üniversite düşünüyorsanız yabancı özeller de oldukça mantıklı. Burs başvurusunda bulunup şansınızı deneyebilirsiniz. Önereceğim yabancı özeller de alman lisesi, robert, Üsküdar Amerikan ve Avusturya lisesi.

Pek bilmiyorum nakil konularını vs. nakillerde neye göre alınıyor öğrenciler? Bir de nakil dönemleri ne zaman?
Benim şu an puanım kabataş ı tutmuyor, iafl gidip oradan kabataş veya olursa ıel nakil aldırabilir miyim sizce?

Eğer mühendislik istiyorsan İAFL düşünebilirsin, Çapa düşünme bence. Onun dışında Cağaloğlu Lisesi var belki olabilecek. Ben Kartal AİHL'de okuyorum, Çapaya kadar okullara girebiliyordum ancak kendimi sosyal alanda geliştirmek aynı zamanda Teknofest tarzı yarışmalarda da yer almak istiyordum da burayı tercih etmiştim.
Düşünebileceğin Tübitak Fen olabilir, 3. yılına girecek o yüzden düzeni çok oturmuş bir okul değil ama Tübitak yani öyle düşün.

Ankaradaysan bence ilk olarak AFL dene ama geleceğini hiç sanmam malum 500 den fazla birinci var. İkinci tercihede AAAL yazardım . Hem Yks başarısı hem de sosyal ortam olarak iyidir . Benim dönemimde en kötü 0.9 in iyi 0.10 vardı AAALde.

liseleri gezip karar vermen senin için çok daha iyi olur. Örnek olarak AAAL çok sosyla ve eğitim, öğrenci düzeyi olarak çok güzel bir okul gelgelelim okulun binası döküluyor sınıflar 35 kişi civarı ve gerçekten koridorlar insanı boğuyordu. Bu durum seni rahatsız etmeyecek bir durumsa mesela AAAL kesinlikle gidilebilir ama sana kalmış işte. Hayatının en rahat sosyalleşebileceğin dönem sonucta sadece eğitim olarak bakmamak lazım.
Galiba AAAl tekrar yapılacak. Deprem denetimlerinden sonra.

Pek bilmiyorum nakil konularını vs. nakillerde neye göre alınıyor öğrenciler? Bir de nakil dönemleri ne zaman?
Benim şu an puanım kabataş ı tutmuyor, iafl gidip oradan kabataş veya olursa ıel nakil aldırabilir miyim sizce?

Onu bilmesi çok zor. Denemeden bilemezsin talep ne kadar olacak ne kadar kontenjan boşalacak, mesela eğer kabataş ya da iele yerleşenlerin çoğu İstanbul'dan ise o zaman kontenjan açığı olma olasılığı daha düşük oluyor şehir dışından olmasına göre. Sınav geçti bittti zaten, sen bu seviyelerde bir sonuç aldıysan emin ol zararlı çıkacağın bir yerleştirme olmaz. Nereyi yazmak istiyorsan yaz olmazsa önünde tonla nakil dönemi var. Okul açıldıktan sonra bile nakil aldırabiliyosun. Keyfine bak anlayacağın, dert edecek bir şeyin yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı