0.25 astigmat için gözlük gerekli midir?

Zekke

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 gün önce bir göz doktoruna görünme kararı aldım çünkü uzağımı ve yakınımı bulanık görüyordum. Herhangi bir yazı veya sayı okuma sorunum yok ancak çoğu metni iyice eğilip okumadığım müddetçe cümlelerdeki çoğu harfin birbirine karıştığını fark ettim. Aynı şekilde harfleri okuyabiliyordum ancak harflerin hepsi bulanık geliyordu. Göz doktorum bana 0.25 dinlendirici astigmat gözlüğü reçetesi verdi. Ekran veya bir şeyler okurken kullanmamı söyledi. Ama gözlüğü taktığım anda her yerde bir netleşme fark ettim. Sizce gözlüğü her zaman kullanmalı mıyım yoksa sadece bir şeyler okurken mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük hayatta zorluk çıkarıyorsa takman iyi olabilir. Nasıl bilmiyorum ama astigmatım ve miyopum olmasına rağmen genel olarak hiçbir şeyi bulanık görmüyorum. Yanlış mı baktılar acaba diye düşünmedim değil ama gözlük takmam gerekmediği için takmıyorum çünkü günlük hayatımı, yazıları okumamı engellemiyor.

Sağ gözümde 0.25, sol gözümde 0,50 astigmat mevcut. Birkaç gün yatmak vb. dışında çıkarmazsan alışırsın. Kullanmanı öneririm.

Sağ gözümde 0.25, sol gözümde 0,50 astigmat mevcut. Birkaç gün yatmak vb. dışında çıkarmazsan alışırsın. Kullanmanı öneririm.

Sizde mi gözlük kullanıyorsunuz?

Bu arada herkese cevap verdiği için teşekkür ederim ancak merak ettiğim bir şey daha var, astigmat ilerleyebilen bir göz rahatsızlığı mı?

Sizde mi gözlük kullanıyorsunuz?

Bu arada herkese cevap verdiği için teşekkür ederim ancak merak ettiğim bir şey daha var, astigmat ilerleyebilen bir göz rahatsızlığı mı?

Evet kullanıyorum. İlerleme olayına gelirsek, ekrana çok yakın bakarsanız artabiliyor. 4-5 ay önce sol gözüm 0.25 idi şimdi ise 0.50

İlerleyebildiği gibi gerileme bile olabilir. Benim göz numaram gözlük kullanmamama rağmen geriledi. En son doktora gittiğimde 29 yaşına kadar göz numarası değişebilir demişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı