Çözüldü 0.5 ms 165 HZ vs 4 ms 240 HZ

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Attığınız model olan ASUS VG248QG kullanıyorum, memnunum. Akıcılığı gayet tatminkar, ayrıca 165-240 arası fark yok denecek kadar az. (60-75Hz farkına göre daha da az) O yüzden 165Hz 0.5Ms tavsiye ederim.
Attığınız model olan ASUS VG248QG kullanıyorum, memnunum. Akıcılığı gayet tatminkar, ayrıca 165-240 arası fark yok denecek kadar az. (60-75Hz farkına göre daha da az) O yüzden 165Hz 0.5Ms tavsiye ederim.

Çözüm
Yanlış bilgi verme. 165 ile 240Hz arasında dağlar kadar fark var.
Dağlar kadar falan fark yok. 60Hz monitörde ekrana 16Ms de bir görüntü gelirken 75Hz bir monitörde 13Ms de bir görüntü gelir. 3Ms fark aklının bir köşesine yaz.
165Hz bir monitörde 6Ms de bir görüntü gelirken 240Hz bir monitörde 4Ms de bir görüntü gelir 2Ms fark var.
Bu forumda ne kadar insana sorarsan sor herkes aynısını söyler. Kendi uydurma bilgilerini kendine sakla. 144-165-240 hepsini de kullandım ayrıca, sadece kağıt üstünde az değil fark.

Dağlar kadar falan fark yok. 60Hz monitörde ekrana 16Ms de bir görüntü gelirken 75Hz bir monitörde 13Ms de bir görüntü gelir. 3Ms fark aklının bir köşesine yaz.
165Hz bir monitörde 6Ms de bir görüntü gelirken 240Hz bir monitörde 4Ms de bir görüntü gelir 2Ms fark var.
Bu forumda ne kadar insana sorarsan sor herkes aynısını söyler. Kendi uydurma bilgilerini kendine sakla. 144-165-240 hepsini de kullandım ayrıca, sadece kağıt üstünde az değil fark.
Aynı fiyata 240 varken 165 alması mantıksız ama. Ayrıca bütçesine göre 1ms 240Hz alabiliyor.

Beyler neden birbirinize düştünüz ki? Burada kızılacak kişi net konu sahibi. Kardeşim sistemin tam olarak nasıl olacak? Hangi tür oyunları oynayıp sistemi ne amaçla kullanacaksın? Bunları açıklayıcı şekilde yazman kural, konu açıyorsan. Sonra bak böyle karışıklıklar oluyor. Anlayıp dinlemeden kavga ettikleri gibi bir de ne istediğini bilmeden öneri sunan var sana. Net bir şekilde belirt her şeyi ki insanlar cevap verebilsin.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı