0.9 vs 0.7 vs 0.5 vs 0.3 vs 0.2 uç

En iyisi

• Oy verenlerin toplamı
    114
0.9 kullanmayı daha çok severim ama zor bulunuyor. Hem daha zor kırılıyor hem de daha rahat yazıyor. 0.7 olan kalemim Faber-Castell Grip Plus. 0.9 olan plastik markasız kalemdi. FC olan kalemin ucu bazen kendini pilot sanıyor
0.9'la yazması baya zor gibi geliyor 0.7 kullanırken bile bazı yerlerde r'nin çizgilerini fark etmekte zorlanıyordum.

Uzun süreli not kullanıyorsan 0.5'ten şaşma, ama ucu kaliteli alman gerek. Scrikss'in metal kalemlerinden kullanıyorum bu arada , bazılarına ağır gelse de ben daha rahat ediyorum.

0.9 uç a,o,r gibi harflerde sıkıntı yaratabiliyor. Ucunun bir tarafını eritip sivri kalan tarafı kullanıyordum efsane yazıyordu.
0.7 bazı kalemlerde de öyle bir özellik var, yazdıkça ucu döndürüyor. Çok daha keskin ve iyi bir yazı sağlıyor
@HABAR Yaş ilerledikçe daha estetik yazıya merak salıyorsun. Ortaokulda 0.7 kullanırken şimdi lisede 0.2'ye terfi etmeye karar verdim:=)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…