Çözüldü 0 Alınan Notebook'ta İkinci El Şüphesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wishnax

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir notebook satın aldım. Aldığım notebook'ta Battery Info programı aracılığıyla yaptığım testte pilin doldur boşalt sayısının 459 olduğunu gördüm. Sizce bu durum normal mi? Ayrıca aldığımız cihaz notebook, ve garantisi 4 ay önceden başlatılmış. Bu konuyu HP'ye sorduğumda cihazın Türkiyeye giriş zamanını yansıttığını söylediler ama ben pek inanmadım. Cihazı amazondan aldım ve bu duruma göre cihazımı iade edeceğim. Sizce ne yapmalıyım?

Çözüm
Ürünüm muhtemelen iade ürünü. Cihaz 7 saattir çalışmakta ve SSD'nin çalışma saati 11 saat. Maalesef ki ürün bana gelmeden 4 ay önce 3 saat kadar çalışmış.Eki Görüntüle 515336

Açıkcası pek iade ürünü olduğunu düşünmüyorum. Elinize hiç çalıştırılmadan gelmiyor sonuçta bu bilgisayarlar. Bazı testler yapılıyor. Ayrıca SSD 9 kez açılmış.
Arkadaşlar cihazım HP PAVILION 15 - EC0014NT, ürünün bende teşhir değil iade ürünü olduğundan şüpheleniyorum. HDD kaç saattir çalışıyor bunun testini yapıp en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşacağım. Hepinize tek tek yardımcı olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.
Teşhir ürünüde olsa o kadar doldur boşalt olması imkansız.Bence kullanılmış ürün olma olasılığı yüksek HDD kullanımı sizi aldatmasın sıfır HDD takarlar verirler elinize ayrıca kasada açılmış olan yerler var mı? İyice kontrol edin.
Veya uğraşmayın iade edin ğitsin.
Hocam, üründe açılmış, aşınmış herhangi bir yer yok. Cihaz kozmetik olarak 10/10, tek problemi touchpad kısmında bir göçük var bunu da pek yadırgamadım. Şu sebeptendir ki Pavilion serisinin çoğu ürününde touchpad sorunlu. Bu ürün benden önce kullanılmışsa kesinlikle iade edeceğim. Ürün tekrar belirtiyorum amazon.com.tr'den satıcısı amazon olan üründür.
Bu konulardan hiç anlamamakla birlikte o nasıl bir garanti başlama süresi ve mazeretidir. Yani ben bu ürünü ülkeye girdikten 2 yıl sonra almış olsam garantisi bitti diye mi satacaklar. Ben bu ürünü bugün aldım banane ülkeye ne zaman soktuğunuzdan, ülkeye sokmadan sat o zaman.
Hiç riske girmeyin muhtemelen çok uğraştıracaklardır ama iade edin ve geri adım atmayın.
Hocam ürünü amazon üzerinden satın aldığımdan ötürü, iadede herhangi bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Umarım belirttiğim gibi sorunsuz bir aide olur.
Standlarda sunulan bir ürün olabilir mi? Aklıma sadece bu geldi.
Hiç zannetmiyorum. Ürünü satın aldığım yerde teşhir ürün satmamıştır diye düşünüyor ve temenni ediyorum. Kontrolü gerçekleştireceğim. Ürünümde kozmetik olarak hiçbir problem yok.
Cihazın garantisi, ürünün faturasının kesildiği gün başlar. Bu durum değişemez. Garanti sorgulattığınız zaman sizin alış tarihinizden, 3-4 ay önce garantisi başladıysa ürün teşhir ya da iadedir. Cihazı iade etmenizi ve fatura tarihinden önce nasıl garantinin başladığını satıcıya ve HP'ye özellikle sormalısınız.
HP'ye bunu ısrarla sorduğumda, kendilerinin yalnızca bu ürünün kendine ait seri numarasıyla servislerinde işlem görüp görmediğini söyleyebileceklerini belirttiler. Ürün değişim ürünü olabilir mi diye sorduğumda da biz bunu bilemeyiz dediler.

Dosya Ekleri

• tempsnip.png
    tempsnip.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Arkadaşlar cihazım HP PAVILION 15 - EC0014NT, ürünün bende teşhir değil iade ürünü olduğundan şüpheleniyorum. HDD kaç saattir çalışıyor bunun testini yapıp en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşacağım. Hepinize tek tek yardımcı olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Hocam, üründe açılmış, aşınmış herhangi bir yer yok. Cihaz kozmetik olarak 10/10, tek problemi touchpad kısmında bir göçük var bunu da pek yadırgamadım. Şu sebeptendir ki Pavilion serisinin çoğu ürününde touchpad sorunlu. Bu ürün benden önce kullanılmışsa kesinlikle iade edeceğim. Ürün tekrar belirtiyorum amazon.com.tr'den satıcısı amazon olan üründür.

Hocam ürünü amazon üzerinden satın aldığımdan ötürü, iadede herhangi bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Umarım belirttiğim gibi sorunsuz bir aide olur.

Hiç zannetmiyorum. Ürünü satın aldığım yerde teşhir ürün satmamıştır diye düşünüyor ve temenni ediyorum. Kontrolü gerçekleştireceğim. Ürünümde kozmetik olarak hiçbir problem yok.

HP'ye bunu ısrarla sorduğumda, kendilerinin yalnızca bu ürünün kendine ait seri numarasıyla servislerinde işlem görüp görmediğini söyleyebileceklerini belirttiler. Ürün değişim ürünü olabilir mi diye sorduğumda da biz bunu bilemeyiz dediler.

Bende de bu civarlardaydı doldur boşalt sayısı. Kutusu bantlı değil miydi? HP'nin kendi bandı var,

hp.png

bu şekilde.

Ürünüm muhtemelen iade ürünü. Cihaz 7 saattir çalışmakta ve SSD'nin çalışma saati 11 saat. Maalesef ki ürün bana gelmeden 4 ay önce 3 saat kadar çalışmış.
hdd.PNG

Bende de bu civarlardaydı doldur boşalt sayısı. Kutusu bantlı değil miydi? HP'nin kendi bandı var,

Eki Görüntüle 515335

bu şekilde.
Hocam bu tarz bir bant var. Benden önce açılmış olduğunu hiç düşünmüyordum. Maalesef görünen o ki açılmış. Bilmiyorum 3 saatlik fazladan çalışma süresi var. Bu normal mi emin değilim.

Ürünüm muhtemelen iade ürünü. Cihaz 7 saattir çalışmakta ve SSD'nin çalışma saati 11 saat. Maalesef ki ürün bana gelmeden 4 ay önce 3 saat kadar çalışmış.Eki Görüntüle 515336

Açıkcası pek iade ürünü olduğunu düşünmüyorum. Elinize hiç çalıştırılmadan gelmiyor sonuçta bu bilgisayarlar. Bazı testler yapılıyor. Ayrıca SSD 9 kez açılmış.

Çözüm
%100'ken %99'a düşerse ve %100'e çıkarsa 1 cycle oluyor. Teşhir ürün diyeceğim de kutusu nasıldı?
Hocam ürünün kutusu normal gibiydi. Herhangi bir şüphem olmadı ancak. Bildiğiniz üzere bazı firmalar iade ürünü olarak gönderebiliyor aynı şekilde kutulayıp. Kutusu gayet iyi durumdaydı. Dediğim gibi amazondan aldım teşhir olma olasılığını çok düşük görüyorum. Tek aklıma takılan nokta garantisi neden erkenden başladı. Bundan bir önceki hp cihazımı açtığımda support assistant üzerinde aldığım tarihten tam iki yıl sonrası gösteriyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı