Çözüldü 0 Alınan Notebook'ta İkinci El Şüphesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wishnax

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir notebook satın aldım. Aldığım notebook'ta Battery Info programı aracılığıyla yaptığım testte pilin doldur boşalt sayısının 459 olduğunu gördüm. Sizce bu durum normal mi? Ayrıca aldığımız cihaz notebook, ve garantisi 4 ay önceden başlatılmış. Bu konuyu HP'ye sorduğumda cihazın Türkiyeye giriş zamanını yansıttığını söylediler ama ben pek inanmadım. Cihazı amazondan aldım ve bu duruma göre cihazımı iade edeceğim. Sizce ne yapmalıyım?

Çözüm
Ürünüm muhtemelen iade ürünü. Cihaz 7 saattir çalışmakta ve SSD'nin çalışma saati 11 saat. Maalesef ki ürün bana gelmeden 4 ay önce 3 saat kadar çalışmış.Eki Görüntüle 515336

Açıkcası pek iade ürünü olduğunu düşünmüyorum. Elinize hiç çalıştırılmadan gelmiyor sonuçta bu bilgisayarlar. Bazı testler yapılıyor. Ayrıca SSD 9 kez açılmış.
Hocam 0 urune para vermissiniz. İcinizde suphe kalcagina iade edin gitsin hic ugrasmayin. 1 sene sonra sorun cikartir garantide ya da tuketici hakem heyetinde surundurur sizi keske iade etseydim dersiniz.

%100'ken %99'a düşerse ve %100'e çıkarsa 1 cycle oluyor. Teşhir ürün diyeceğim de kutusu nasıldı?
Hocam ürünün kutusu normal gibiydi. Herhangi bir şüphem olmadı ancak. Bildiğiniz üzere bazı firmalar iade ürünü olarak gönderebiliyor aynı şekilde kutulayıp. Kutusu gayet iyi durumdaydı. Dediğim gibi amazondan aldım teşhir olma olasılığını çok düşük görüyorum. Tek aklıma takılan nokta garantisi neden erkenden başladı. Bundan bir önceki hp cihazımı açtığımda support assistant üzerinde aldığım tarihten tam iki yıl sonrası gösteriyordu.
Hocam 0 urune para vermissiniz. İcinizde suphe kalcagina iade edin gitsin hic ugrasmayin. 1 sene sonra sorun cikartir garantide ya da tuketici hakem heyetinde surundurur sizi keske iade etseydim dersiniz.
Hocam size çok ama çok hak veriyorum. Fakat öğrenciyim. Üst üste ikinci değişimim olacak ve gerçekten bu süreçten o kadar yoruldum ki. Beni etkileyecek "+" ve "-" kısımlarını kafamda oturtup ona göre karar vermeye çalışmam ondan. Muhtemeldir ki dediğinizi yapacağım, ancak değişim veya para iadesinden sonra hangi cihazı alacağım HP tekrar almak ister miyim meçhul.

Hocam ürünün kutusu normal gibiydi. Herhangi bir şüphem olmadı ancak. Bildiğiniz üzere bazı firmalar iade ürünü olarak gönderebiliyor aynı şekilde kutulayıp. Kutusu gayet iyi durumdaydı. Dediğim gibi amazondan aldım teşhir olma olasılığını çok düşük görüyorum. Tek aklıma takılan nokta garantisi neden erkenden başladı. Bundan bir önceki hp cihazımı açtığımda support assistant üzerinde aldığım tarihten tam iki yıl sonrası gösteriyordu.
Hocam yukarıdaki arkadaşa katılıyorum, ürünü iade edin içiniz rahatlasın. Virüsten dolayı bir şey olmaz inşallah.

Hocam size çok ama çok hak veriyorum. Fakat öğrenciyim. Üst üste ikinci değişimim olacak ve gerçekten bu süreçten o kadar yoruldum ki. Beni etkileyecek "+" ve "-" kısımlarını kafamda oturtup ona göre karar vermeye çalışmam ondan. Muhtemeldir ki dediğinizi yapacağım, ancak değişim veya para iadesinden sonra hangi cihazı alacağım HP tekrar almak ister miyim meçhul.
Hocam elinizdeki tek + bilgisayari 3-5 gun fazla kullanmak olur. Evde pcsiz belki caniniz sıkılır 5 gun ama ileride sorun cikartirsa icin emin olun caniniz cok daha fazla sıkılır

Haklısınız hocam.

EC0014NT.

Hocam Amazon'da yorumlarda ürün 21 ay garantili geldi diye yazmış.
Ve böyle bir yorum var.
Ek Açıklama 2020-03-16 225001.png

1 tane daha var.
Ek Açıklama 2020-03-16 225240.png

Son düzenleme:
Hocam Amazon'da yorumlarda ürün 21 ay garantili geldi diye yazmış.
Ve böyle bir yorum var.
Eki Görüntüle 515352
Hocam olabilir ben üründe çizik görmesem de inanın içim hiç rahat değil. 0 ürüne tonla para verip sizden önce birinin açmış olma ihtimali, cihazda hiçbir sorun olmasa da beni geriyor.
Benimde tam sol kısımda ne hoş tesadüftür bu(!) Ürünü bu hafta içi çok yüksek ihtimalle iade edeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı