0 km araç aldım, yapmam gerekenler neler?

Rodaja dikkat edin. Seramik kaplama daha iyidir ancak onu da korumak gerekiyor. Bu arada model nedir?

Hocam servis bakıyor onlara aracı yağsız teslim etmezler.
Fiat serisi modeller az motor yağı ile çıkar servisten 1 sene olmadan yenilemeniz lazım takviye etmelisiniz yani.

Öyle mi ilk defa duydum doğruyu söylemek gerekirse. Çok saçma değil mi?
2018 1.6 Egea aldığımızda bende öğrendim, garip bir durumdu. En yakın benzinliğe gidip doldurtmuştuk zaten ne koyacağını herkes biliyor az çok. Fakat garip bir durumdu.

2018 1.6 Egea aldığımızda bende öğrendim, garip bir durumdu. En yakın benzinliğe gidip doldurtmuştuk zaten ne koyacağını herkes biliyor az çok. Fakat garip bir durumdu.
Gerçekten garip bir durum. Rodajda yağ yaksa azalsa neyse de koymamak nedir? Hiç söylememişler birde anladığım kadarıyla.

Gerçekten garip bir durum. Rodajda yağ yaksa azalsa neyse de koymamak nedir? Hiç söylememişler birde anladığım kadarıyla.
Arabayı teslim aldık, bayiden çıkacağız tam, motor yağı ekletirsiniz dedi serviste çalışan, o zaman biraz şaşırmıştım.

Arabayı teslim aldık, bayiden çıkacağız tam, motor yağı ekletirsiniz dedi serviste çalışan, o zaman biraz şaşırmıştım.
Hakkaten garip. Başka markalar böyle yapıyor mu? Bayii ile de ilgili olabilir. Bizde iki araç aldık aynı marka birisi seramik kaplama, cam filmi, bagaj havuzu gibi şeyler koydu öbürü arabayı fabrika kiri ile verdi.

Hayırlı olsun. Ben de geçen Aralık ayında aldım, ilk yaptığım iş arabayı bayiden çıkardığım gibi PPF kaplamacıya götürmek oldu. Seramik kaplamada maalesef kuş pisliği gibi şeylere koruma çok olmuyor, boyada asitten dolayı yanık olabiliyor. Ayrıca kaliteli bir PPF kaplama hafif çiziklere karşı da tam koruma sağlıyor ama maalesef maliyeti seramik kaplamaya göre kat kat yüksek.

Bu arada bayiler ve teknik servisler gerek yok diyorlar ama Halit Bolkan gibi otomobillerden anlayan ne kadar kişi varsa hepsi ilk 500-1000 kilometre arasında motor yağı değişimini yaptırmayı öneriyor. Onları dinleyip 1000 kilometre olmadan yağ değişimi yaptırdım.

Hayırlısı olsun hocam. İyi günlerde sürün. :)

Teşekkürler :)
Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela vermesin.
teşekkürler, amin
Folyo önermem. Kaliteli desenli bir mat olabilir. Hayırlı olsun araç modeli nedir?
Duster 1.3 TCE Journey Haki renk
Seramik kaplama yaparsanız arabanın dış yüzeyi çamur tutmaz yani daha az masraflı olur ve dış yüzeyiyle ilgili bir sürü faydası var. Hayırlı olsun iyi sürüşler.
Anladım o zaman seramik kaplama yaptırıyorum.
Öncelikle hayırlı olsun. Aracınızın yağını mutlaka kontrol edin. Sonrasında ise seramik kaplamayı tercih edebilirsiniz. Çok titizim bu konuda derseniz sadece kaporta için bir expertiz yapmanızıda tavsiye ederim.
Ekspertizci bir arkadaşım var onunla bu detayları kontrol ettik çok şükür takla atmış araç vermemişler :))
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız göndersin bu arada bu espriyi yapmazsam olmaz 😅
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
😅😅
Eğer vitesliyse tüm vitesleri kullanmaya özen gösterin. Motoru ve şanzımanı ilk viteslerde zorlamayın. Debriyaj gaz kombinasyonuna dikkat edin. Ayağınız sürekli debriyajda durmasın. Güle güle kullanın.
Otomatik model dediler ilk alınan araçta biraz motoru yoracaksın gazı esirgemeyeceksin ama bayide standart şekilde kullanınız dedi ilk 1000 km devirli sürmek felan şehir efsanesi olarak nitelendirildi
Rodaja dikkat edin. Seramik kaplama daha iyidir ancak onu da korumak gerekiyor. Bu arada model nedir?

Hocam servis bakıyor onlara aracı yağsız teslim etmezler.
Duster 1.3 Tce journey

Hayırlı olsun. Ben de geçen Aralık ayında aldım, ilk yaptığım iş arabayı bayiden çıkardığım gibi PPF kaplamacıya götürmek oldu. Seramik kaplamada maalesef kuş pisliği gibi şeylere koruma çok olmuyor, boyada asitten dolayı yanık olabiliyor. Ayrıca kaliteli bir PPF kaplama hafif çiziklere karşı da tam koruma sağlıyor ama maalesef maliyeti seramik kaplamaya göre kat kat yüksek.

Bu arada bayiler ve teknik servisler gerek yok diyorlar ama Halit Bolkan gibi otomobillerden anlayan ne kadar kişi varsa hepsi ilk 500-1000 kilometre arasında motor yağı değişimini yaptırmayı öneriyor. Onları dinleyip 1000 kilometre olmadan yağ değişimi yaptırdım.
Bunu dikkate alacağım teşekkürler

Otomatik model dediler ilk alınan araçta biraz motoru yoracaksın gazı esirgemeyeceksin ama bayide standart şekilde kullanınız dedi ilk 1000 km devirli sürmek felan şehir efsanesi olarak nitelendirildi
Hocam doğru değil. Araba yeniyken motor yorulmaz fren yorulmaz. Kısacası arabayı olabildiğince sakin ve yumuşak kullanmak gerekir. Kitapçığa bakarsanız o da aynı şeyi söyler.

Geri
Yukarı