05488532781 numarası dolandırıcıdır

Diyelim linke tıkladık ne olacak? Bana da geldi tıklamadım merak ettim.

Muhtemelen sizi saçma sapan bir siteye atacak. Daha sonra kullanıcı adını vs girdiğinizde cüzdanınızı göreceksiniz. Daha sonra parayı çekmek için birkaç yüz TL veya dolar vermenizi söyleyecek. Çoğu site böyle olur.

Size bir link ve anlamını hala çözemediğim bir metin yolluyorlar. Metin şu şekil:
Degerli uye, yeni hesap: Ford523, sifre: fdgood458, cari bakiye: 4,791,818U.S.D.T, ltfn bu bilgiyi kimseyle paylasmayin.
Küçük ve büyük yaşlı aile üyelerinizi uyarın. Genelde bu tür tuzaklara o yaş aralığı düşüyor.
Aynı mesaj banada geldi konusuda açıldı zaten.

Size bir link ve anlamını hala çözemediğim bir metin yolluyorlar. Metin şu şekil:
degerli uye, yeni hesap: Ford523, sifre: Fdgood458, cari bakiye: 4, 791, 818u. S. D. T, ltfn bu bilgiyi kimseyle paylasmayin.
Küçük ve büyük yaşlı aile üyelerinizi uyarın. Genelde bu tür tuzaklara o yaş aralığı düşüyor.

Bana da geldi ama daha değişik kimsin yazıp engelledim ayrıca bunlar numaralarımızı nasıl buluyorlar?

Bana da geldi ama daha değişik kimsin yazıp engelledim ayrıca bunlar numaralarımızı nasıl buluyorlar?

Her yerden buluyor olabilirler. Sonuçta çoğu yere kaydolurken telefon numarası falan veriyorsunuz. Yani engellemenin belli bir yöntemi olduğunu sanmıyorum. Ama kim bilir belki vardır.

Sizce numara bulmak zor mu hocam 😃 2015 Mernis data da bütün AKP'ye oy verenlerin tc numaralarına kadar her şeyi var. Ve internette bu data ücretsiz şekilde dolaşıyor. Neyse konuyu çok saptırmadan daha fazla bilgi vermeyeceğim.

Geri
Yukarı